Контрнаступ на Харківщині: “Ми мовчали про поранення, щоб іти в бій” - НГУ

6 вересня Сили оборони України почали контрнаступ на Харківському напрямку, захопивши російські війська зненацька, цим самим за добу вони звільнили 20 кілометрів окупованих територій у напрямку Ізюму. У складі українських військ, які здійснювали контрнаступ, також був задіяний добровольчий батальйон Нацгвардії «Слобідська Січ». Це новостворений підрозділ у складі Національної гвардії України, який складається переважно зі спортсменів, науковців, викладачів та навіть депутатів міськради Харкова. З початку повномасштабного вторгнення рф на територію України вони пліч-о-пліч з кадровими військовослужбовцями стали на захист рідної Харківщини від окупантів.

10 вересня сталася «приголомшлива поразка» росії за останні 70 років. Інститут вивчення війни оцінив, що українські сили звільнили приблизно 2500 км2 під час Харківського прориву. 12 вересня була закінчена перша фаза контрнаступу звільнення Харківської області, крім смуги за річкою Оскіл.

13 вересня українські війська створили плацдарм через річку Оскіл поблизу Борової. 17 вересня українські війська заявили, що вони вийшли на лівий берег річки Оскіл. 4 жовтня 2022 року українські захисники повністю звільнили Харківщину. Сили оборони України розгромили російське угрупування військ, яке тероризувало місцеве населення українських міст та сіл упродовж 7 місяців.

Ми поговорили з учасниками контрнаступу на Харківщині, які проходять службу в батальйоні Нацгвардії «Слобідська Січ», про деталі операції, успішність бойових дій українського війська та чому цей контрнаступ став катастрофою для росіян, яку вони не бачили з часів Другої Світової війни…

 

Сюжет: Анастасія Салашна, Євген Краманенко

Перейти до вмісту