Командування Нацгвардії зустрілось з делегацією Європейських Сил Жандармерії - НГУ

Цього тижня командування Національної гвардії України провело робочу зустріч з делегацією Європейських Сил Жандармерії (European Gendarmerie Forces) на чолі з командувачем полковником Гансом Врогом.

Іноземна делегація прибула до України з метою вивчення можливостей щодо надання допомоги з питань підготовки структурам сектору цивільної безпеки як через Консультативну місію Європейського Союзу в Україні, так і на двосторонній основі.

«Це перший візит представників Європейських Сил Жандармерії до Національної гвардії України, і ми вдячні Вам і Вашій команді за ваш час, підтримку і бажання дізнатися більше про НГУ. Користуючись цією нагодою, хочу висловити вдячність урядам та народам країн Європейського Союзу за чітку, послідовну та непохитну позицію щодо підтримки України у її боротьбі за незалежність та територіальну цілісність. Успіх нашої країни та Сил оборони в цілому залежить від безпекової допомоги та всебічної підтримки наших партнерів», – зазначив полковник Вадим Гладков, перший заступник командувача НГУ.

Під час зустрічі іноземних представників було поінформовано про основні завдання із забезпечення громадської безпеки і порядку, які виконують підрозділи Національної гвардії України в мирний час та в умовах правового режиму воєнного стану.

За обговоренням перспективних напрямків співробітництва, було досягнуто порозуміння щодо важливості співпраці правоохоронних структур з військовим статусом країн-партнерів, зокрема для обміну досвідом, набутим під час роботи в кризових ситуаціях. Представниками Європейських Сил Жандармерії зазначено, що успішне виконання правоохоронних завдань підрозділами Національної гвардії України в умовах теперішньої безпекової ситуації підвищує авторитет структури на міжнародній арені та збільшує інтерес партнерів до розвитку співпраці у контексті вступу України до Європейського Союзу.

Окрім цього, під час зустрічі було обговорено інші пріоритетні напрямки співробітництва з Європейськими Силами Жандармерії, а саме: залучення інструкторів (мобільних тренувальних груп) Європейських Сил Жандармерії до підготовки інструкторів та підрозділів Національної гвардії України за напрямком забезпечення громадської безпеки і порядку, а також просування інтересів Національної гвардії України щодо надання цільової допомоги для розвитку спроможностей з виконання безпекових завдань у рамках фондів і програм Європейського Союзу.

«Ми плануємо створити міжнародну спеціалізовану команду до якої будуть відряджені різні представники Європейських Сил Жандармерії. Вони будуть розробляти й проводити спеціалізовані курси, які включатимуть багато напрямків та дисциплін. Зазначені курси будуть проводитись в Україні як для представників Національної гвардії, так і для представників Національної поліції», – наголосив полковник Ганс Врог.

За результатами переговорів, полковником Гансом Врогом запропоновано командуванню Національної гвардії України розглянути питання щодо розширення співробітництва з Європейськими Силами Жандармерії, а також подати заявку на отримання статусу «Спостерігача» в зазначеній організації.

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту