Командування Нацгвардії взяло участь у засіданні Ради Директорів та Командувачів структур-членів Асоціації FIEP в Іспанії - НГУ

Нещодавно у місті Мадриді (Королівство Іспанія) відбулося щорічне засідання Вищої Ради Директорів та Командувачів Асоціації сил жандармерії та поліції у статусі військової установи FIEP (далі – Рада Директорів).

 

Делегацію від Національної гвардії України представляли тимчасово виконувач обов’язків заступника командувача НГУ підполковник Олексій Осипенко та начальник управління міжнародного співробітництва Головного управління НГУ полковник Володимир Грабчак.

Під час засідання Ради Директорів учасники підсумували результати проведених заходів в рамках роботи Асоціації за 2023 рік за темою “Вплив регіонального конфлікту на громадську безпеку у рамках Сил жандармерії”. З урахуванням досвіду Національної гвардії України, структури-члени переконалися в актуальності зазначеної тематики та вирішили продовжувати плідну співпрацю та обмін досвідом в контексті нової теми на 2024 рік під головуванням Військ карабінерів Італійської Республіки – «Захист біо- та екосистем: як сили жандармерії боряться з екологічними злочинами».

 

Окремо під час свого виступу підполковник Олексій Осипенко подякував колегам по Асоціації за постійну та непохитну підтримку України в її боротьбі за незалежність та територіальну цілісність, а також висловив переконання, що тільки спільними зусиллями структури-члени Асоціації зможуть дати гідну відсіч сучасним загрозам в кризових умовах воєнних агресій, а також виробити дієві механізми та підходи щодо протидії проблемам у галузі безпекової політики.

 

Після засідання Саміту, очільники делегацій структур членів Асоціації отримали можливість аудієнції у Його Величності Короля Іспанії Філіпа VI у Королівському палаці Ла Сарсуела, Мадрид.

 

Довідково

 

Міжнародна Асоціація сил жандармерії та поліції у статусі військової установи – FIEP – професійна міжнародна організація, яка об’єднує правоохоронні структури з військовим статусом та є потужною платформою для обміну досвідом з питань забезпечення громадської безпеки, протидії транснаціональної злочинності, тероризму, загрозам національній та міжнародній безпеці, а також формування спільної політики, спрямованої на забезпечення стабільності та безпеки в міжнародному середовищі.

 

Асоціація була створена у 1994 році, назва асоціації FIEP – це акронім від перших літер країн-засновниць (Національної жандармерії Франції, Військ карабінерів Італії, Цивільної гвардії Іспанії, Національної Республіканської гвардії Португалії). На сьогодні до складу Асоціації входять 19 країн світу, що мають подібні до Національної гвардії України, правоохоронні структури з військовим статусом. Структурно складається з повноправних членів та спостерігачів. У жовтні 2017 року на щорічному Саміті директорів та командувачів FIEP, що проходив у місті Амман (Йорданія), Національній гвардії України був наданий статус повноправного члена.

 

Пресслужба НГУ,

за інформацією Управління міжнародного співробітництва ГУ НГУ 

Перейти до вмісту