Командувачі Нацгвардії України та штату Каліфорнія визначили спільні напрямки роботи на наступний рік - НГУ

23 грудня 2022 року командувач Національної гвардії України генерал-лейтенант Юрій Лебідь провів робочу онлайн-зустріч з виконуючим обов’язки генерал-ад’ютанта Національної гвардії штату Каліфорнія генерал-майором Метью Біверсом.

Сторони обговорили події 2022 року, початок повномасштабної збройної агресії рф поти України, поточну ситуацію на фронті, а також питання допомоги США, яка сприятиме підвищенню оборонних спроможностей підрозділів Національної гвардії України, збереженню життя цивільного населення, забезпеченню свободи та територіальної цілісності України.

Американську сторону поінформовано про суттєві зміни, які відбулись в Національній гвардії України з 24 лютого, зокрема про збільшення чисельності особового складу та реформування організаційно-штатної структури оперативних підрозділів. Окрім того, каліфорнійським колегам повідомлено про конструктивну зустріч зі старшим військовим представником МО США в Україні бригадним генералом Гарманом, керівником відділу оборонного співробітництва капітаном першого рангу Джошуа Хенслі та експертом ППО полковником Джастіном Логаном. Такі зустрічі позитивно впливають на розвиток партнерства між структурами.

Окрему увагу приділено візиту Президента України Володимира до Сполучених Штатів Америки та його виступу перед Конгресом.

«Я можу запевнити від щирого серця, що виступ Президента Зеленського в Конгресі справив надзвичайне враження як на присутніх, так і на всіх громадян Сполучених Штатів Америки. Проте, основна думка, що була озвучена під час виступу, вже була відома нам протягом цих 30 років партнерства – Україна має всі шанси на перемогу, а дух українського народу незрівнянний. Знайте, що ми цінуємо наше партнерство і будемо надалі відстоювати інтереси України для боротьби з агресією ворога та звільнення своїх території від окупації» – зазначив генерал-майор Метью Біверс.

Сторонами було визначено в пріоритет налагодження спільної роботи щодо надання допомоги Національній гвардії України через командування сил США в Європі та Посольство США в Україні.

Окрім того, було обговорено можливість сприяння командування Національної гвардії штату Каліфорнія щодо започаткування нових ініціатив для надання безпекової допомоги безпосередньо Національній гвардії України.

Також командувач НГУ підкреслив зацікавленість і значну потребу Національної гвардії України в підготовці окремих категорій особового складу, й вагомість здобутків співробітництва в рамках Державної програми партнерства (SPP) та важливість відновлення співпраці в рамках цієї програми у 2023 році.

Метью Біверс висловив свою зацікавленість у подальшій співпраці та готовність активно діяти з метою подальшого посилення спроможностей для розвитку безпекового простору України.

 

Довідково. Співпраця між Національними гвардіями України та Каліфорнії триває з 1993 року. Американські гвардійці – одні з найактивніших партнерів НГУ. З початком збройної агресії проти України у 2014 році співробітництво між структурами значно активізувалося. Представники обох силових формувань беруть участь в роботі підкомітету БОКК, де вирішуються питання щодо надання безпекової допомоги Україні від уряду США. 

Нагадаємо, що у рамках участі НГУ в Багатонаціональному об’єднаному комітеті (БОКК) спільно із Національною гвардією штату Каліфорнія НГУ отримала міжнародну технічну допомогу на суму близько 94 мільйонів доларів США.

За період співпраці у рамках Державної програми партнерства (SPP) з 2014 року Національною гвардією Каліфорнії було проведено понад 23 спільних заходи з Національною гвардією України

Перейти до вмісту