«Книжковий донат». Благодійники з України й інших куточків світу передали у бібліотеку вінницького підрозділу НГУ понад 7 тисяч книг (ВІДЕО) - НГУ

Близько 7 тисяч книг поповнили бібліотеку вінницького підрозділу Національної гвардії України. Поети, письменники, видавці, благодійники і просто небайдужі долучились до благородної справи. А починалося все з ідеї та допису у Facebook, який розмістив у себе на сторінці поет Сергій Татчин.

«Оскільки я маю певну репутацію і знайомства в літературних колах, я скористався цим, розмістив пост, і відгукнулося дуже багато людей. Я навіть не очікував, що настільки багато людей може відгукнутися», – розповідає поет Сергій Татчин.

Оновити фонд бібліотеки мріяли давно. Ще у 2014 році, коли ворожі війська вторглися на територію України, стало зрозуміло, що від російської спадщини необхідно відмовитися. Вже у 2022 році, після початку повномасштабної війни, російські книжки зовсім перестали читати. Очевидно, що їхнє місце точно не в українській бібліотеці.

“Уподобання наших читачів змінилися з 2014 року. Вони захотіли читати літературу українською мовою. Після початку повномасштабного вторгнення взагалі ніхто не хоче читати російською мовою”, – розповідає методистка клубу Лариса Колісниченко.

Тож перед бібліотекою постало нелегке завдання – замінити російські книжки та поповнити полички новими українськими виданнями. Вирішили організувати акцію “Книжковий донат. Воїн хоче читати українською”. Українці долучалися активно й по-різному: хтось купував та надсилав книжки поштою, хтось поширював допис про акцію, аби про збір дізналися якомога більше людей. Словом, так і сталося. У Вінницю їхали посилки з книжками з усієї України: Івано-Франківськ, Харків, Ужгород, Одеса та інші міста не залишилися байдужими.

“Було дуже приємно і несподівано, що Салтівська бібліотека, яка постраждала свого часу від авіаудару, також поділилася з нами літературою. Так, як свого часу допомогли їм”, – каже Лариса Колісниченко.

Надсилали свої та купували інші книжки й відомі українські письменники, як от Андрій Кокотюха, Сергій Жадан, Брати Капранови.

“Ми одразу протягнули свою руку, своє серце, а головне – закликали допомогти своїх читачів. Тому що на нашу думку воює не зброя, воюють люди. І зброя може бути найкращою. Якщо люди не розуміють, не знають за що воювати, то така зброя стріляти не буде. На нашу думку, Україна – це передусім люди, а люди об’єднані ідеєю, а саме носієм цієї ідеї і є книжки”, – зазначив письменник брат Капранов.

 

Посилки приходили з-за кордону: Італія, Канада, Велика Британія, Німеччина – географія залучення розширилась на увесь світ.

“Нам вже надіслав книгу італійський консул, який видав і на презентації підписав цю книжку для нас. А правнук відомого нашого композитора Миколи Лисенка привезе книжки з Німеччини”, – ділиться планами поет Сергій Татчин.

Наразі вже вдалося зібрати 7 тисяч книг. Але це далеко не фінал акції. Очікується, що цифра сягне 15 тисяч.

“Український воїн повинен не тільки володіти всіма зразками зброї, яка є на озброєнні, а він повинен бути сильним духовно. Книга якраз і є тим джерелом, що дозволяє збагатити себе духовно”, – переконаний військовий священник отець Михаїл.

Вінницький підрозділ Національної гвардії України вдячний кожному і кожній, хто долучився до акції. Роблячи добрі справи для військових ви наближаєте нашу перемогу.

Перейти до вмісту