Історії Героїв. Роман Собків, захисник Києва - НГУ

Роман Собків – майор Національної гвардії України, командир групи окремого загону спецпризначення «Омега» Північного ОТО Національної гвардії України. Учасник російсько-української війни. Загинув 12 березня 2022 року, захищаючи Київ.

Указом президента України від 17 квітня посмертно Роману Собкеву присвоєно звання Героя України.

Свою військову кар’єру Роман розпочав 2007 року, коли після закінчення Стрийського вищого професійного училища № 8 був призваний на строкову службу до однієї з частин внутрішніх військ МВС України. Фах військового припав хлопцеві до душі, тож 2012-го він успішно закінчив Академію внутрішніх військ МВС України за спеціальністю «Автомобільний транспорт». Чотири роки прослужив у танковому підрозділі бригади оперативного призначення імені  Героя України сержанта Сергія Михальчука НГУ, чверть цього часу (у цілому понад рік) він перебував у бойових відрядженнях на Донбасі. До ОЗСП «Омега» Північного ОТО НГУ майор Собків був переведений у серпні 2021 року. Сумлінним ставленням до виконання службових обов’язків, почуттям патріотизму та високої відповідальності офіцер швидко заслужив авторитет серед підлеглих та повагу командування загону. Кожен, хто знав Романа Васильовича, відзначав його талант швидко орієнтуватися та діяти в надзвичайних обставинах. 

З  лютого по квітень 2017 року особовий склад під керівництвом майора Собківа виконував службово-бойові завдання на взводному опорному пункті в Бахмутському районі Донецької області, де здійснював прикриття позицій ротної тактичної групи та недопущення диверсійно-розвідувальних груп на територію, підконтрольну Україні.

З грудня 2017 року до березня 2018 майор Роман Собків брав активну участь у виконанні службово-бойових завдань з охорони та оборони визначених об’єктів в Донецькій області, боротьбі з незаконними збройними формуваннями. Брав участь у виконанні службово-бойових завдань щодо оборони узбережжя Азовського моря з метою недопущення просування морського десанту незаконних збройних формувань.

Разом з підлеглим особовим складом батальйону брав активну участь у виконанні службово-бойових завдань у районі проведення операції Об’єднаних сил на сході України на Світлодарській дузі.

24 лютого 2022 року особовий склад підрозділу під керівництвом майора Романа Собківа виконував завдання з оборони аеропорту «Київ», щоб не дати змоги диверсійним групам противника створити плацдарм з метою висадки ворожого десанту. Силами його підрозділу було затримано та передано представникам Служби безпеки України 3 осіб, які підозрювались у причетності до НЗФ та співпраці з окупаційними силами.

З березня 2022 підрозділ Собківа виконував завдання з оборони районів Київської області з метою виявлення позиції противника. Так було знищено кілька позицій противника.

14 березня 2022 його підрозділ попав у вогневу засідку, противником було відкрито шквальний вогонь. Роман отримав легке поранення голови та надав собі самостійно медичну допомогу. Спільно було прийнято рішення, що група старшого лейтенанта Віктора Головка приймає на себе вогонь противника, відволікаючи увагу від групи майора Романа Собківа, який з лівого флангу обходить позиції противника. Обійшовши ворожі позиції, група Романа провела операцію в глибині ворожих позицій.

Зав’язався бій з переважаючими силами противника, ворог закидував гранатами та застосовував вогнемети. Противник всіма силами і засобами намагався вибити українських захисників зі своїх позицій. Майор Роман Собків прийняв рішення та наказав групі відходити, а сам залишився на позиції та прикривав відхід особового складу. Ціною власного життя, особисто подавляючи вогневі засоби та живу силу противника командир надав можливість особовому складу групи відійти на безпечну відстань, перегрупуватись та повернутися в бій.

Залишившись наодинці з ворогом майор Роман Собків продовжував знищувати ворога, але на жаль, у цьому запеклому бою він загинув від множинних осколкових поранень тіла. Герой віддав найцінніше – своє власне життя, врятувавши життя своїх побратимів.

 

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту