Ігор Клименко обговорив з помічником Генсека НАТО Томасом Гоффусом реалізацію Дорожньої карти взаємосумісності України з Альянсом - НГУ

На початку зустрічі Міністр внутрішніх справ України подякував представникам Північноатлантичного альянсу за суттєву підтримку на фоні повномасштабного вторгнення росії. 

Ігор Клименко наголосив, що співпраця України з Альянсом значно поглибилася після початку війни, адже українці  відстоюють не лише власну безпеку та незалежність, йдеться про глобальний мир.

«Ми готові брати участь у тих проєктах, які проводить НАТО для того, аби один одного краще розуміти. Наразі ми усі робимо одну справу і у нас є одна мета – це перемогти ворога», – заявив Глава МВС.

 

Ігор Клименко зазначив, що наразі важливо говорити про реалізацію Дорожньої карти взаємосумісності України з Альянсом, адже ми маємо думати про майбутні ризики та як їм протистояти.

 

«Ми чудово розуміємо, що після завершення війни Україна посилено контролюватиме кордон з росією та білоруссю. І цей захист буде достатньо специфічний, йдеться, у тому числі про систему радіоелектронної боротьби з дронами противника», – наголосив Ігор Клименко.

 

Своєю чергою помічник Генерального секретаря НАТО з питань операцій Томас Гоффус заявив, що Альянс твердо засуджує збройну агресію росії проти України. Він зазначив, що НАТО ретельно вивчає усі потреби України аби вчасно їх забезпечувати: 

 

«Наша довгострокова мета полягає у допомозі Україні та модернізації її сектору безпеки і оборони шляхом інтеграції найкращих євроатлантичних практик. Ми вже співпрацюємо з вами у питанні стабілізації поліцейської діяльності, а також у сфері громадської безпеки. Тож ця зустріч допоможе ще краще обговорити нагальні потреби України».

 

На зустрічі був присутній і керівник команди Дорожньої карти Ендрю Каллен, він зазначив, що для НАТО дуже важливе співробітництво з Україною, оскільки це частина усього сектору оборони і безпеки.

 

«Ми вже надали свої пропозиції щодо того, як саме ми разом з вами можемо впроваджувати цю Дорожнью карту про взаємосумісність. І ця пропозиція була спрямована на засадах багатьох ваших попередніх партнерств. Ми сподіваємося, що ми швидко цього досягнемо», – заявив він.

У відповідь на це Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко наголосив, що Україна готова до невідкладної роботи з НАТО.

 

Наприкінці зустрічі сторони домовилися про подальшу плідну співпрацю і консолідацію зусиль у питанні впровадження Дорожньої карти та забезпеченні оборонних потреб України.

 

Посилання на офіційну сторінку Представництва НАТО в Україні.

 

Департамент комунікації МВС України

Перейти до вмісту