ХРИСТОС ВОСКРЕС! - НГУ

Великдень – найвідоміше християнське свято встановлене на честь воскресіння Ісуса Христа. У цьому році Великдень припадає на 16 квітня.

Значення Воскресіння Христового для людства робить Великдень найзначнішим торжеством — Святом свят і Торжеством торжеств. Воскресіння Ісуса є знищення смерті, коли душа Христа, поєднана з Божеством, зійшла до пекла і звільнила душі усіх, хто там перебував. Після воскресіння Ісуса Христа, його учні та послідовники розійшлися по всій землі, проповідуючи радісну звістку про те, що більше не треба боятися смерті.

До Великодня віруючі готуються сім тижнів Великого Посту – одного з найсуворіших постів, – саме стільки провів в пустелі Ісус Христос до свого розп’яття. Вважається, що у ці дні душа віруючого повинна “прислуховуватися” до Страстей Господніх, останніх днів Ісуса Христа в людській подобі. Цi сім тижнів називаються седмицями. Останній тиждень перед Великоднем називається Страсна Седмиця.

Особливе значення має Страсний Четвер – день, коли Ісус разом зі своїми учнями на Таємній Вечері розділив святкову трапезу. Цей день ще називають Чистий Четвер, і всі православні за можливості намагаються причаститися. Ввечері у церкві читають 12 Євангелій, де розповідається історія Страстей Христових.

У Страсну П’ятницю з церкви виносять плащаницю – кусок тканини, в яку було загорнуто тіло Христа, де він зображений в гробу. В цей скорботний день приписується нічого не їсти. Плащаницю несуть навколо церкви.

У Страсну Суботу святять їжу. Під час служби священники міняють буденний одяг на святковий.

У ніч Воскресіння Христа проводиться святкове богослужіння (великодня Служба Божа), святяться паски і яйця. Таким чином церква благословляє віруючих після тривалого посту знову вживати “скоромне”, тобто їсти непісні страви. Багатий пасхальний стіл є символом небесної радості і символом вечері Господньої.

Великодня Служба Божа триває усю ніч. Її найурочистіший момент настає опівночі, коли священник сповіщав, що Христос воскрес, а всі присутні з трепетом відповідають: “Воістину воскрес!”

Сьогодні ми молимося за нашу рідну землю, за наш Боголюбивий Український народ і просимо, щоб Воскреслий Христос дарував нам мир та допоміг жити в повазі один до одного, і в любові до України!

Служба військового капеланства ГУ НГУ

Перейти до вмісту