Хмельницькі нацгвардійці здали кров для поранених побратимів (ВІДЕО) - НГУ

Понад сорок військовослужбовців однієї з частин Нацгвардії на Хмельниччині приєдналися до акції «Твоя кров може воювати. Стань донором».

«Коли я дізнався про потребу у крові для побратимів на передовій, одразу зголосився дати частину своєї крові, аби вона комусь врятувала життя, – розповідає нацгвардієць Віктор. – Вважаю, що кожен, хто має можливість,  має прийти до найближчого Центру крові у своєму місті та здати бодай невелику частку того, що рятує життя нашим воїнам – своєї крові. Так ми разом боремося з ворогом, рятуємо життя та наближаємо нашу перемогу».

Частина військовослужбовців займаються донорством регулярно. Гвардієць Олександр розповів, що уже близько п’ятдесяти разів здавав кров як для конкретних людей, що постраждали під час нещасних випадків чи були поранені, так і для того, аби поповнювати банк крові на випадок непередбачуваних ситуацій,  щоб у медиків був запас.

Як стверджує директор Центру крові Володимир Левицький, медики потребують поповнення постійно, оскільки один з компонентів крові має досить малий термін зберігання, тому оновлення її запасів має бути систематичним.

«Дуже потрібна кров з негативним резус-фактором,  а також четверта група, оскільки вони є рідкісними. Решта груп завжди знадобляться, особливо зараз, коли  іде війна і потреба на передовій у великих об’ємах донорської крові  є щоденною. Одна людина, яка здасть свою кров, може врятувати життя двом-трьом людям».

Перед тим, як стати донором кожен військовослужбовець проходить ретельний медичний огляд та отримує настанови від лікарів щодо того, як подбати про своє здоров’я після процедури.

Протягом наступних днів нацгвардійці продовжать здавати кров, оскільки кількість охочих стати донорами для поранених побратимів не зменшується.

Перейти до вмісту