Гвардійці вшанували пам’ять жертв і ліквідаторів Чорнобильської катастрофи - НГУ

Щороку 26 квітня в Україні відзначають День пам’яті Чорнобильської трагедії та вшановують полеглих учасників ліквідації її наслідків. Цьогоріч минають 37 роковини від дня аварії.

Заступник командувача Національної гвардії України по роботі з особовим складом генерал-майор Олег Сахон, військовослужбовці та ветерани підрозділів Північного об’єднання разом з представниками влади та місцевими мешканцями вшанували пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, загиблих правоохоронців, вогнеборців, військових та медиків – усіх, хто поклав своє здоров’я та життя у боротьбі з техногенним лихом.

В Першій Президентській бригаді оперативного призначення імені гетьмана Петра Дорошенка «Буревій» також відбулись урочистості з нагоди вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Почесними гостями заходу стали ветерани-ліквідатори, серед яких:

– командувач ВВ МВС України 1993-1996 генерал-майор Борисенко Володимир Андрійович;

– заступник командувача ВВ МВС України генерал-майор Молдавчук Василь Степанович;

– голова асоціації ветеранів ВВ та НГУ полковник у відставці Федорчук Георгій Миколайович.

Після виступів всіх почесних гостей військовий капелан протоієрей Тарас зачитав поминальну молитву.

Пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи вшанували й нацгвардійці міст із заходу України.

«Від аварії на ЧАЕС постраждали майже 160 тисяч жителів Волині. У ліквідації її наслідків брали участь три з половиною тисячі волинян, і, на жаль, живих героїв-ліквідаторів з кожним роком стає менше», – розповідає нацгвардієць Тарас з Луцька. Тут їхній подвиг вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на ЧАЕС у Луцьку.

«Сьогодні історія Чорнобильської катастрофи повинна об’єднати весь світ перед лицем нових загроз, які несе російський ядерний тероризм. Використання атомних станцій у війні проти України є виявом слабкості агресора, якому українські захисники не дали досягти своєї мети суто військовими методами. Водночас це величезна небезпека для нашої країни та безпрецедентний ризик для всього людства», – говорить нацгвардійка Тетяна з Вінниці.

Львівські гвардійці одні з перших прибули для ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

«Через декілька днів після аварії ми прибули туди для виконання службових завдань і 1 травня я заступив на чергування. Чергували щоденно по 12 годин, а потім мали 2 дні відпочинку. Спочатку допомагали евакуйовуватись місцевим мешканцям. Ми несли службу з охорони громадського порядку та стояли в оточенні, аби не допустити людей в найбільш небезпечні радіаційні ділянки. Пам’ятаю, весь час до електростанції літали вертольоти, аби загасити пожежу та не допустити більшого поширення радіації», – розповідає колишній нацгвардієць та ліквідатор наслідків аварії Тарас Бундз.

У середмісті Сум біля пам’ятного знаку героям-ліквідаторам гвардійці разом із безпосередніми учасниками ліквідації, військовими та громадськістю віддали шану живим та загиблим героям, які локалізовували наслідки найбільшої техногенної катастрофи людства.

Біля пам’ятного знаку, який нагадує містянам про цю страшну трагедію, військовий капелан отець Олег, разом з іншими представниками духовенства, провели молебень, помолившись за душі тих, хто віддав своє життя задля порятунку мільйонів інших життів.

У ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС також брали участь понад 18 тисяч військовослужбовців частин внутрішніх військ, дислокованих на теренах України й Молдови та значна кількість особового складу з інших регіонів колишнього Радянського Союзу.

Сьогодні Чорнобильська Вахта увінчалася вшануванням ветеранами пам’яті своїх товаришів, які поклали життя за те, щоб світ продовжував жити. Також, командувачем Національної гвардії України були нагороджені ветерани, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Вшанували світлу пам’ять героїв-ліквідаторів Чорнобильської катастрофи й гвардійці Академії.

«Чорнобильська катастрофа – це біль і трагедія, це – героїзм і самопожертва людей, які зупинили некерований атом. Я з повагою і вдячністю ставлюсь до людей, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих, кого вже немає. Ціною життів саме цих людей, які не роздумуючи кинулися в смертельно небезпечну зону, були відвернені наслідки страшної катастрофи. Не зважаючи на те, що подвиг героїв відбувся, ще до того як я народився, я вважаю, що всі покоління українців повинні цінувати та пам’ятати героїв-ліквідаторів», – розповів курсант командно-штабного факультету Ілля.

Тоді радіація – була невидимим ворогом, але з видимими страшними наслідками. Зараз же окупація російськими загарбниками найбільшої в Європі Запорізької АЕС та перетворення її на військову базу ставлять світ під загрозу нової ядерної катастрофи. Наразі ми бачимо ворога і бачимо, яку руйнацію він завдає кожному українцю.

Уклінно дякуємо українським атомникам та військовим, котрі рятують світ від поширення ядерного тероризму сьогодні, а також усім, хто береже нас від нової техногенної катастрофи.

Пам’ятаємо загиблих та бережімо живих.

Слава Україні! Героям слава!

Перейти до вмісту