Гвардійці вшанували пам’ять ліквідаторів на Чорнобильській АЕС - НГУ

Одну з найбільших світових техногенних катастроф – аварію на Чорнобильській АЕС знає і пам’ятає весь світ. Її наслідки ми відчуваємо й донині, але вони могли б бути невимірно більшими, якби не мужність ліквідаторів. 

14 грудня – це не тільки день вшанування ліквідаторів, а й пам’ятна дата, яка нагадує усім про героїчні зусилля наших громадян, котрі з перших хвилин катастрофи стали на боротьбу з невидимим ворогом – радіацією. Майже мільйон людей різних професій рятували Україну і світ від ядерної катастрофи, близько 60 тисяч з них – загинули.

Цього дня, в Запоріжжі, аби віддати данину пам’яті й шани, до пам’ятника «Героям Чорнобиля» прийшли учасники ліквідації аварії, сім’ї загиблих ліквідаторів, представники державної влади, запорізькі гвардійці, поліцейські, пожежники та небайдужі містяни. Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника.

«Сьогодні цей день є особливо знаковим. Адже над світом знову нависла небезпека атомної катастрофи. Дії російських окупантів, які захопили Запорізьку АЕС, можуть призвести до біди планетарного масштабу», – відзначив під час виступу представник Запорізької обласної влади.

Аби висловити слова вдячності за особистий  внесок  в ліквідації наслідків цієї жахливої аварії, нацгвардійці відвідали ветеранів-військовослужбовців своїх військових частин, які ціною неймовірних зусиль приборкували стихію, рятуючи від радіації країну і світ.

«Я перегнав туди три вантажних «ЗІЛа» і автобус. Казали, що пробуду в «зоні» три дні, але довелося затриматися на місяць, – згадує ветеран військової частини 3029 Віктор Очеретнюк, який у 1986 році працював у зоні відчуження, – Мені ще пощастило, а от багатьох моїх товаришів, які також приймали участь у ліквідації тієї аварії, вже давно немає».

Методисти клубів інформаційно-просвітницького хабів організували для військовослужбовців інформаційні лекторії та книжкові виставки. Бійцям нагадали про події тих страшних днів та її учасників – ветеранів-військовослужбовців, які з гідністю виконавши свій службовий обов’язок стали прикладом для нинішнього покоління.

«Ми низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді в ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Нині так само наші герої-захисники на передовій рятують Україну, Європу і світ від агресора. І серед них є діти тодішніх чорнобильців. Світла пам’ять тим, хто віддав за нас своє здоров’я і життя у ядерному котлі, а живим ліквідаторам аварії – міцного здоров’я, шани та вдячності від усіх людей», – прокоментувала методист однієї з військових частин Алла.

Військовослужбовці Північного об’єднання разом з представниками інших силових відомств та громадських організацій також взяли участь у пам’ятних заходах. Командування та особовий склад військової частини поклали квіти у Соборному сквері Черкас до пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобильської катастрофи».

Заступник командира 5 Слобожанської бригади по роботі з особовим складом та ветерани з’єднання також вшанували пам’ять правоохоронців-учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Традиційно, разом вони поклали квіти до пам’ятника Чорнобильцям – Захисникам Батьківщини  та вшанували хвилиною мовчання пам’ять померлих ліквідаторів, які віддали своє життя рятуючи народ України.

«Ми всі разом продовжуємо пам’ятати про тих героїв, які вгамовували «мирний атом», що вийшов з-під контролю. Масштаби Чорнобильської трагедії були б набагато більшими, якби не вони. Згуртованість українців у боротьбі проти трагедій відрізняє нас від інших. Ми вміємо пам’ятати про своїх героїв і їхні подвиги, продовжуючи боротися за нашу Батьківщину», – зазначив заступник командира бригади Олег Фомін.

Старший прапорщик у відставці Григорій Косяк учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС зазначив, що щороку приходить на вшанування:

«Я був в складі загону від Міністерства внутрішніх справ. Ми відправилися до Чорнобилю вперше у квітні 1986 року. Тоді в нас не було розуміння того, що коїться насправді і якими насправді будуть наслідки для усіх нас».

Дніпровські та Криворізькі нацгвардійці також вшанували героїв-ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

“Я вдячний кожному гвардійцю, який не зважаючи на суворі будні військової служби, знаходять час завітати до ветеранів. Зичу здоров’я кожному, дякую за службу. Україна переможе!”, – поділився враженнями від зустрічі ветеран, полковник у відставці Юрій Іванов.

Як відомо катастрофа на Чорнобильській АЕС призвела до непоправних медичних, економічних, соціальних і гуманітарних наслідків. За екологічними наслідками аварія переросла у планетарну катастрофу: радіоактивним цезієм було забруднено ¾ території Європи.

Завдяки самопожертві ліквідаторів, багато з яких заплатили власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати людство від радіоактивного забруднення. Вічна слава героям-ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС!

Перейти до вмісту