Гвардійці у посиленому режимі охороняють посольства, консульства і представництва (ВІДЕО) - НГУ

Все більше іноземних послів повертаються до Києва. Охороняють їх нацгвардійці у посиленому режимі. На сьогодні в столиці України відновили роботу близько 30 посольств, консульств і представництв.

Ми поспілкувалися з представниками посольств Литви та Словенії та дізналися, чи почувають вони себе в безпеці і яку роль бачать в акті свого повернення. Начальник поста з охорони посольства Олег розповідає, що служба з охорони посольств не переривалася, коли посли від’їжджали, адже від довіри в спроможність України забезпечити захист і контролювати ситуацію в місті залежать великою мірою і міжнародні стосунки. Так про своє повернення говорить Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас:

 

«Для мене велика честь представляти Литву в Україні. У країні, яка для нас є одним із наймиліших партнерів, а й найкращим другом. Я був першим зарубіжним послом, який повернувся до Києва, але не відчуваю себе «чемпіоном», так як 2 мої колеги: посол з Польщі і представник Ватикану (теж литовець) – і не від’їжджали з початку війни».

 

«Я хочу подякувати Національній гвардії України, яка охороняє мене і наше посольство. Я приїхав до Києва 27 березня. Це рішення було прийняте у результаті візиту прем’єр-міністра Словенії Янеза Янши разом з прем’єр-міністрами Польщі та Чехії. Він пообіцяв, що Словенія якнайшвидше поверне дипломатів до столиці. Я виконав цю місію як волонтер», – розповідає Боштьян Лесяк, тимчасовий повірений у справах Республіки Словенія в Україні. – «Вважаю, дуже важливо, що не лише кияни повертаються до міста, а й представники іноземних країн і організацій. Це дуже добрий знак для України і заряд довіри для уряду, що він має міжнародну підтримку».

 

Перейти до вмісту