Військовослужбовці з різних підрозділів Північного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України з представниками Управління державної охорони України пройшли майстер-клас із вільної боротьби від призерки Олімпійських ігор 2020 та 2024 років Ірини Коляденко.
Спершу борчиня провела бійцям ретельну розминку, яка не тільки розігріла м’язи перед виконанням вправ, а й продемонструвала рівень військовослужбовців.
«Досить добре фізично підготовлені хлопці, було приємно з ними провести тренування. Одразу видно, хто з них більше займається різними видами єдиноборств, тому що і підготовка, і розуміння деяких прийомів та захватів краще», – розповіла спортсменка.
Після півгодинної розминки учасники майстер-класу перейшли до виконання вправ. Ірина Коляденко разом із головним тренером жіночої збірної України з боротьби Володимиром Яременком продемонстрували кілька прийомів, які мали повторити військовослужбовці.
Віктор служить у 25 бригаді імені князя Аскольда, більшість часу сержант проводить на посту, утім у вільний час теж долучився до майстер-класу.
«Я багато чому навчився, прекрасне тренування від великих майстрів. Для військових треба підтримувати хорошу фізичну форму, а такі тренування дуже допомагають», – поділився військовий.
У своїх військових частинах гвардійці постійно проходять фізичну підготовку, тренуючи своє тіло до виконання службово-бойових завдань на фронті та в тилу.
«В першу чергу ми робимо акцент на витривалості, щоб бійці могли протягом тривалого часу бути активними та не здаватися, а тренування в команді також змінює колективний дух наших бійців, – пояснив інструктор з фізичного фізичної підготовки та спорту бригади «Буревій» сержант Ілля Лупінов.
Також у майстер-класі взяли участь військовослужбовці, які отримали поранення й зараз проходять реабілітацію. Герой України Владислав Стоцький та Євгеній Чехместренко – гвардійці бригади «Рубіж» – на рівні з іншими боролися та виконували вправи.
«Вони більше працюють в нижній позиції, називається «партер». Для них ця позиція зручніша для боротьби, тому що в них є поранення досить серйозні, – зазначила олімпійська призерка. – Але викладаються вони все одно на повну, навіть більше за інших. Тому що в них вже є якийсь такий стержень витримки більше, ніж у звичайних борців».
Організатори наголошують, що працюють над тим, аби зробити свій зал на 100% інклюзивним, щоб ветерани російсько-української війни, які отримали поранення, могли займатися спортом на рівні з іншими.
Дякуємо Ірині Коляденко та її команді за запрошення на майстер-клас та продуктивне тренування.
Разом до Перемоги! Слава Україні!
Відділення інформації і комунікації Північного Київського ТУ НГУ












