Гвардійці отримали інноваційні ноші для евакуації поранених - НГУ

Харківський бізнесмен Мирон Баран розробляє ноші та тактичні сидіння разом із нацгвардійцями.

Розробка зручних, безпечних та компактних нош для евакуації поранених на підприємстві Мирона Барана ТОВ НВФ «ТКС» розпочалася два місяці тому. До проєкту у якості експертів долучилися медики та інструктори з тактичної медицини Національної гвардії України. Вони експериментували з шістьма варіантами м’яких нош у польових умовах, аби створити якісний аналог медичного спорядження країн НАТО. Першу партію таких нош підприємець вже відправив військовим медикам.

«У вдосконаленому варіанті ноші мають із зовнішньої сторони ущільнену поверхню. Зсередини ми використовували тканину, що не пропускає вологу. Також ми додали ремені, які фіксують пораненого у трьох місцях і створили так званий «карман» [кишеню] для ніг. Ми поставили собі за мету створити ноші, що будуть зручні, як для пораненого, так і для медика. Ноші легко кріпляться до тактичного рюкзака і можуть розкритися за один рух», — розповідає Мирон Баран. Додає, що є варіант з лямкою, яка дозволить переносити пораненого самотужки.

Також серед спільних розробок підприємства Мирона Барана та нацгвардійців — тактичні сидіння, які виготовляють з кариматів [ground pad] з гумовим кріпленням. Військові використовують їх у польових умовах. Так звана «сидушка» або «піддупник» — військовий жаргонізм] призначена для стрільців. Вона дозволяє комфортно сидіти на ґрунті, наприклад в окопі, будь-якої пори року, а також вона не пропускає вологу та холод.

«Ідея з тактичними «сидушками» полягала в тому, щоб створити гарний фіксатор. Наприклад бійцю потрібно швидко встати та це кріплення повинно самостійно піднятися. Для цього ми створили жорсткий фіксатор і м’який ремінь», — пояснює Мирон Баран.

Харківські підприємці вже передали нацгвардійцям двадцять медичних м’яких нош та пів тисячі тактичних сидінь.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту