Гвардійці Одещини працювали над підвищенням психологічної готовності - НГУ

Психологи Національної гвардії України постійно працюють над підвищенням рівня психологічної готовності особового складу. Одним з основних методів – є психологічне моделювання ситуацій, в яких військовослужбовець, вірогідно, може опинитися.

«Останній рік українці перебувають в стані постійного стресу. На початку війни здавалося, що більш жахливої ситуації бути не може, але щодня відбуваються події, які готують нас до нових емоцій, переживань та новин. Те, як ми сприймаємо ті чи інші випробування, напряму залежить від нашої психологічної готовності», – зазначає психолог Ірина.

Проаналізувавши випадки, які відбуваються останнім часом на передовій, психологи 11 бригади імені Михайла Грушевського Південного ОТО НГУ провели чергове заняття з гвардійцями, метою якого було змоделювати ситуацію відпрацювання наступальних дій.

До заходу були залучені офіцери з бойової підготовки та бойові медики. Після теоретичного блоку, створили загальну легенду з додатковими діями, що додавались під час безпосереднього відпрацювання.

Легенда полягала в захопленні ворогом населеного пункту. Під час відпрацювання бойової задачі, офіцер з бойової підготовки, психолог та медичний працівник ускладнювали процес виконання додатковими ввідними. Таким чином, особовий склад був вимушений постійно переключати увагу з однієї події на іншу, утримуючи концентрацію на досягненні основної мети.

Психологічне моделювання – найдієвіший спосіб підвищення психологічної готовності особового складу до бойових дій.

«Після практичного блоку, бійцям було запропоновано дати зворотній зв’язок з приводу вражень щодо того досвіду, який вони отримали в ході заняття. Гвардійці із захватом розповідали про те, які почуття, емоції, думки супроводжували робочий процес, обговорювали ефект несподіваності й те, як вони справлялися з поставленими завданнями», – каже психолог.

Були розглянуті помилки та відзначені правильні дії під час виконання завдань. Воїни ставили питання організаторам та отримали вичерпні відповіді. Військовослужбовцям сподобався такий формат проведення заняття, під час якого вони змогли приблизно відчути те, що їх може чекати в реальному житті.

Група інформації та комунікації Південного ОТО

Перейти до вмісту