“Головне — постійно подавати правильний приклад”, – азовець Еміль про роботу сержантів в бригаді - НГУ

Шлях до “Азову”

Мій позивний Еміль. Звання — молодший сержант, обіймаю посаду головного сержанта роти. Після початку повномасштабного вторгнення я повернувся з-за кордону і воював у складі однієї з механізованих бригад ЗСУ.

Потім побачив у соцмережах заклик Давида на псевдо Хімік приєднатись до бригади “Азов”. Відгукнувся, подав документи, а за три тижні прийшов наказ від Генштабу. Мій комбат не дуже хотів мене відпускати, пропонував інші варіанти служби, хороші посади. Але стати до лав “Азову” було моєю мрією ще з 2014 року, коли я був підлітком.

Серед нових побратимів

Після переведення до бригади спочатку був вхідний контроль: тест, під час якого оцінюється рівень твоєї фізичної підготовки. Далі співбесіда з майбутнім командиром. Він цікавився моїм попереднім військовим досвідом та рівнем бойової підготовки. За результатами мені запропонували пройти сержантський курс. Я трохи вагався, але подумав: “якщо не я, то хто?”. 

Відразу відчув, що у підрозділі панує справжній дух побратимства. Не було типової “солдатчини” та армійських “затягів”. Завжди є можливість підійти до командирів, порадитись, поспілкуватись.

Головні орієнтири для бійців тут: братерство, повага та розвиток. Кожен азовець — свідома та вмотивована людина, доброволець, який прийшов воювати й захищати Україну.

Сержантський курс

Нас навчали досвідчені інструктори: Хорус, Масло, Фродо. Матеріал, який вони викладають, підкріплений реальним бойовим досвідом.

Кожні два дні нас по черзі ставили головним сержантом взводу та командиром відділень. Ми поглиблено вивчали інженерну справу, вогневу підготовку, тактику, медицину, орієнтування на місцевості.

Нас навчали користуватись різними видами зброї та зв’язку, працювати з “Кропивою”, коригувати артилерію. На заняттях із тактики постійно моделювалися нестандартні ситуації.

Ті, хто успішно закінчив курс, отримали планшети з “Кропивою” та іменні ножі. 

Сержант. Тренування і лідерство

Як лідеру мені допомогло те, що мої хлопці щойно пройшли базовий курс бойової підготовки, тому вони сумлінно виконували вказівки, дослухалися до старших побратимів.

Головне — постійно подавати правильний приклад та порядно себе поводити. Є певні правила, яких має дотримуватися сержант. У підрозділі повинні бути довіра, чесність, має заохочуватися доречна ініціатива. Я відчуваю себе старшим братом для своїх бійців. Ти піклуєшся про них, допомагаєш словом і ділом. Ми воюємо і розвиваємось разом.

Бойові

На крайньому завданні, під час якого я отримав поранення, нам потрібно було закріпитись у сірій зоні, де не було окопів та бліндажів. Ворожий дрон помітив рух і по нас почало прилітати. Ми грамотно зайняли позиції, перекрили сектори й почали окопуватись. Інженерна підготовка дуже допомогла: хочеш жити — копай. Ми добре засвоїли це на навчаннях, тому зробили все швидко та без втрат.

Рівень підготовки молодих бійців, які пройшли БКБП, був помітним вже у перших боях, коли особовий склад знав, що і як робити, чітко виконував накази. Вони були підготовлені й навчені. Морально хлопці теж не зламалися — у них дуже висока мотивація.

Пресслужба бригади “Азов”

Перейти до вмісту