“Двічі на день штурми”, — харківський гвардієць на псевдо Збан розповів про оборону Дементіївки (ВІДЕО) - НГУ

Дементіївка — кривава та героїчна сторінка боїв за Харківщину. Гвардійці, бійці Збройних сил та Територіальної оборони стояли там не на життя, а на смерть — зупиняли жорстоких російських окупантів, які рвалися на Харків. “Збан”, боєць штурмової бригади “Спартан”, розповів про ті тяжкі дні щоденних боїв у надзвичайно важких умовах.

“Збана” ми зустріли на сватівському напрямку. Він з побратимами готувався до виїзду на Новоселівське — ще однієї гарячої точки, де билися гвардійці 3 бригади оперативного призначення (штурмова бригада “Спартан”). На дворі вже була ніч, бо вдень дістатись до місця призначення було неможливо. Хлопці чекали на транспорт, який застряг десь у глибокому осінньому глею, та намагалися використати цю невеличку вимушену перерву для відпочинку. Але ніхто не міг зімкнути очей, бо заважав адреналін. У цей час ми познайомились та розговорилися з міцним, трохи задеркуватим хлопцем, який дуже швидко подорослішав на цій війні.

З перших днів війни звичайним строковиком обороняв Харківську область у складі військової частини 3017. Виконували бойове завдання на Дементіївці, — розповідає “Збан”.

Спочатку він трохи нітився, але старші, мобілізовані, побратими його підбадьорювали, адже харківські строковці показали себе справжніми героями, мужніми, підготовленими професійними воїнами у кривавих битвах за нашу свободу, і про це мають знати українці. 

Коли заходили в селище, особовий склад мав там вже важкі втрати. Ми вирушили як група, яка підтримувала наших побратимів. Ми там діяли, як вогнева підтримка наших побратимів. Протягом восьми днів тримали оборону, брали участь в активних бойових діях, відбивали штурми військ російської федерації. До ворога було дуже близько. Їм вдавалося заходити до села та витісняти з перших хат наших побратимів. Двічі на день були штурми. Та найважче було саме розташування села, тому що там є лише одна дорога, якою можна було зайти, також вивезти поранених або підвезти підмогу, так же само забезпечення отримати й це все було дуже тяжко”.

У цей час прозвучала команда збиратися. “Збан” знизав плечима, спокійно посміхнувся, закинув на плечі речі та зброю та вирушив вантажитись в дорогу, у начинене смертоносним металом та вогнем Новоселівське.

Гвардійці бригади “Спартан” є питомою складовою Сил Оборони України, вони професійно нищать російських загарбників на всіх східних рубежах, мужньо б’ються за волю та суверенітет українських земель.

Штурмова бригада “Спартан” — об нас ламається ворог!
Вступай і наступай!

Заповнюй анкету на сайті https://storm.mvs.gov.ua/

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту