“Дрони Гвардії”. Перша партія надійшла на схід - НГУ

Військові частини 3017, 3005 та 2240 Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України отримали партію квадрокоптерів у рамках проєкту “Дрони Гвардії”. Це — спільна ініціатива українського бізнесу та керівництва НГУ.

Тема забезпечення дронами підрозділів українських захисників на передовій сьогодні у всіх на устах. Їхня роль на фронті зростає лавиноподібно. Йдеться про жорстку конкуренцію, і будь-яка нерішучість у цьому питанні може вимірюватися втраченими життями наших бійців. Рушійною силою проєкту “Дрони Гвардії” виступають українські підприємці зі сфери кіноіндустрії. Вони активно просувають його на Заході.

“На початку цього року ми з командуванням Нацгвардії започаткували проєкт “Дрони Гвардії”. Ми побачили, що безпілотники дуже ефективні та зберігають життя бійців, і тому сконцентрувалися саме на них. Маємо ціль закупити 1000 дронів. Це — перша партія, — розповідає український продюсер та волонтер Тарас Босак. — Ми залучили до проєкту декілька бізнесів. Робимо благодійні концерти, покази фільмів. Люди долучаються донатами. Ми продовжуємо знімати кіно, наразі тільки документальне. Показуємо ці фільми людям за кордоном. Вони долучаються до процесу допомоги Україні”.

Українським волонтерам допомагають їхні іноземні друзі. Зокрема французький режисер Філіп Азулє. Він сьогодні знімає фільм, робоча назва якого “Drone Stories”.

“Для мене, як француза, важлива історія Опору під час Другої світової війни. Я тут, щоб зрозуміти, як аналогічні процеси відбуваються сьогодні, коли ціла країна чинить спротив. Це — національні зусилля, куди залучені військові та цивільні, волонтери та добровольці, і навіть ці люди з кіноіндустрії. Вони мали б робити щось розважальне, аби люди сміялись та проводили свій час у кінотеатрах, натомість збирають гроші та купують дрони для армії. Крім того, дивує ця історія, як дрон, а це ж колись була просто іграшка, змінює правила гри на полі бою. І це просто якийсь технологічний шок. При цьому я бачу, як всім цим людям цікавіший мир у їхній країні, ніж війна”, — ділиться французький режисер Філіп Азулє. В Україні він не лише, аби розв’язувати творчі задачі, але й віддає данину своїм пращурам, які жили на березі Чорного та Азовського морів.

Військові частини Східного ОТО, які постійно беруть участь в боєзіткненнях з російськими окупантами, мають величезну потребу в дронах різного призначення. Через щільність вогню та засоби радіоелектронної боротьби противника дрон на фронті “живе”, в середньому, 72 години.

“Більшість дронів цієї, далеко не останньої партії, ми передаємо 3 бригаді оперативного призначення “Спартан”. Там спочатку формувався запит, є найбільша потреба, є спеціалісти, які широко, і головне, дуже професійно та ефективно, застосовують дрони під час виконання бойових завдань. Частину БПЛА ми передали також 5 Слобожанській бригаді, особовий склад якої воює на дуже складній ділянці фронту на Луганщині”, — зазначив т.в.о. заступника командувача Національної гвардії України по роботі з особовим складом полковник Валентин Острижний.

“Коптери та фахівці, що на них спеціалізуються, стали нашим справжнім козирем у рукаві з початку повномасштабного вторгнення. За цими дронами приїхали наші розвідники. Вони їх вже зараз отримують у своє розпорядження”, — пояснив т.в.о командира 3 бригади оперативного призначення “Спартан” полковник Віталій Шум.

“Дрони, які передали нашій бригаді, вже днями будуть передані військовослужбовцям, які виконують бойові завдання у районі Кремінної у Луганській області”, — повідомив заступник командира 5 Слобожанської бригади по роботі з особовим складом полковник Олег Фомін.

Долучитися до проєкту “Дрони гвардії” можна за посиланням: https://drones.sptk.org.ua/. Ініціатором виступила “Спілка підприємців теле та кіноіндустрії”. З початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну ця волонтерська група передала Силам оборони України понад 800 автомобілів, йдеться про позашляховики, пікапи та буси для евакуації тощо.

Учасниками проєкту також є торговельна мережа “Аврора”, радіогрупа TAVR MEDIA, автосалон “Автодинастія VIDI”.

Військовослужбовці підрозділів Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії є питомою складовою Сил оборони України. Вони професійно нищать російських загарбників на східних рубежах, відчайдушно б’ються за волю та суверенітет українських земель.

Сьогодні до їхньої місії може приєднатися кожен!

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ 

Перейти до вмісту