Міжнародний день рідної мови (ВІДЕО) - НГУ

21 лютого у всьому світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Рідна мова є не тільки засобом спілкування, а й символом нашої національної ідентичності. Українська мова є однією з найстаріших та найбагатших мов у світі, яка має глибокі історичні корені та багату культурну спадщину. Вона не просто мова нашого народу, а є однією з найважливіших складових національної самосвідомості. Рідна мова є джерелом нашої творчості, мистецтва та літератури. Вона допомагає нам зберегти зв’язок з нашим минулим, нашими предками та їхніми традиціями, формуючи нашу майбутню ідентичність.

Міжнародний день рідної мови бере початок від трагічних подій 1952 року в Бангладеш. У цей день розстріляли місцевих протестувальників через їхнє бажання зберегти рідну мову.

З нагоди події, що сталася в Бангладеші, ЮНЕСКО затвердив 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. Свято розпочали відзначати у 2000 році. Тож цього року ми робитимемо це вже 22-й раз. До слова, за даними ЮНЕСКО сьогодні у світі існує близько 6 тисяч мов, 43% з них знаходяться під загрозою зникнення. Зокрема, лише в Європі під загрозою перебувають 30 мов, 13 із яких – на межі зникнення.

Збереження та розвиток рідної мови є однією з найважливіших завдань нашого часу. Крім того, вивчення рідної мови сприяє розвитку мовної грамотності та інтелектуального потенціалу людини.

Багато століть українська мова зазнавала утисків з боку російських окупантів. Але зі зброєю в руках ми виборюємо право жити вільно та розмовляти своєю рідною мовою.

Вітаємо всіх зі святом!

До Міжнародного дня рідної мови гвардієць прочитав вірш Василя Сосюрченка «Мені сказав один ханжа…».

Перейти до вмісту