“Для перемоги потрібна згуртованість нації”. Історія офіцера бригади “Червона Калина” Луміни Цісар - НГУ

Повномасштабне вторгнення Луміна зустріла у Харкові під час служби в одній із частин Нацгвардії. Розповіла, що витримати натиск росіян у перші дні допомогла підготовка та підтримка мешканців міста.

Молодшій лейтенантці бригади “Червона Калина” Луміні Цісар наразі 28 років. До війська вона потрапила у 22, походить із родини військових. Її молодша сестра навчається в Академії Сухопутних військ, тато – миротворець, а нині боронить країну на фронті.

“За рахунок того, що ми постійно займались, готувались, мали виїзди на ту саму об’їзну, ми там проводили заняття з вогневої. Відпрацьовували навчальну тривогу, порядок дій. Це надзвичайно нам допомогло в той період часу”, – розповідає військова.

Восени 2022 року Луміна Цісар потрапила до бригади “Червона Калина”. Наразі вона офіцер бойової підготовки.

“В нас в штат ввели посаду інструктора з мовної підготовки. Я навчалась, отримала сертифікат саме з англійської мови військового напрямку, що мені дуже допомогло. Після чого мені запропонували стати офіцером бойової підготовки. В мої обов’язки входить планувати заняття, вивчати самостійно нові зразки озброєння, техніку. Нові методички по зброї – вони в більшості англійською. Їх треба перекладати, формувати, щоб надавати інструкторам нашим”, – розповідає військова.

Луміна підкреслює, що її знання та навички дуже цінуються в бригаді. Немає різниці чоловік ти або жінка – всі роблять одну справу й головне бути професіоналом. Військова вважає, що для перемоги над росіянами потрібна згуртованість нації та усвідомлення того, якою ціною українські воїни виборюють незалежність.

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ

Перейти до вмісту