Денис Монастирський: Сьогодні зареєстровано близько 20 тисяч воєнних злочинів (ВІДЕО) - НГУ

Про це вчора, 24 травня, повідомив Міністр внутрішніх справ України під час прямого ефіру телемарафону «Єдині новини».

«Війна поділила все наше життя на «до» й «після». Війна змінила професію, змінила підходи та напрями роботи», — наголосив очільник МВС.

Щодо роботи поліції Міністр повідомив, що сьогодні вона супроводжує евакуацію та вантажі, чергує на блок-постах, виявляє диверсантів та воює. Рятувальники під обстрілами градів розбирають завали, дістають тіла загиблих, а також розміновують території.

«Виклик останнього місяця — захист Маріуполя. Це мужня команда гвардійців, поліцейських, прикордонників, морпіхів, які об’єдналися заради того, щоб ми могли організувати тут належну оборону. Сьогодні ми б’ємося за їхнє повернення», — наголосив Денис Монастирський.

Обговорили питання розмінування. За словами очільника, Уряд удвічі збільшив кількість піротехніків. МВС України залучає іноземних фахівців, а також іноземних партнерів щодо надання спецтехніки для розмінування.

Щодо виявлених та зареєстрованих воєнних злочинів в Україні Міністр сказав: «Фактично, сьогодні вся команда правоохоронної системи працює над розслідуванням воєнних злочинів. Їх сьогодні зареєстровано близько 20 тисяч, з них понад 13.500 тисяч зареєстровано саме співробітниками поліції».

Також він додав, що МВС України співпрацює і з міжнародними слідчими, і з іноземними прокурорами. Крім того, іноземні експерти засвідчують правильність висновків українських спеціалістів.

«Але хочу зазначити, що левову частку роблять наші правоохоронці. Які, власне, і складають основні матеріали для передачі в міжнародні інстанції для притягнення злочинців», — запевнив Денис Монастирський.

Перейти до вмісту