Бої на Донеччині: Попри поранення нацгвардійці продовжили прикривати побратимів - НГУ

Солдати Василь Соколюк і Богдан Коновець мобілізувалися до лав Національної гвардії України на початку масштабного нападу окупантів. Вони познайомилися в зоні активних бойових дій і подружилися. В одному з боїв хлопці отримали серйозні поранення та попри це вони продовжували вести вогонь та прикривати своїх побратимів.

Богдану Коновцю лише 18 років. У перший день війни відважний юнак добровільно прибув у військкомат та призвався в одну із військових частини Нацгвардії. Ще під час бойової підготовки, молодий воїн заявив командиру, що вже готовий на передовій знешкоджувати ворога.


«Мій вік геть не злякав мене, навпаки придав адреналіну та бажання захищати країну від навали російських орків. Я був налаштований на війну з ворогом. Я не втік, не сховався, а прийшов у військову частину і дуже швидко попросився у бій», – розповідає Богдан.

Вже на бойовій позиції у населеному пункті Мар’їнка гвардієць познайомився з побратимом – старшим солдатом Василем Соколюком. Разом зупиняли прорив окупантів та знищували їхню техніку. Під щільним вогнем ворога, виводили особовий склад на більш укріпленні позиції. Під час одного із важких боїв міна залетіла у бліндаж. Гвардійці дивом вижили, хоч і отримали тяжкі поранення.


«Я отримав вогневе осколкове поранення правого плеча. Перебило судини. Навіть після кількох операцій руку та пальці не відчуваю. Поки функціонує одна рука. Спочатку було важко. З часом навчився прилаштовуватися. Попереду мене ще чекають операції. Медики обіцяють, що кінцівка відновиться. Вірю, що все буде добре. Та головне, що залишилися живими з побратимами», – розповідає Василь.


Під час ворожого артобстрілу отримав поранення і солдат Богдан Коновець – осколок потрапив йому в грудну клітину. Попри всі старання медиків, дістати уламок снаряда поки не вдалося.

«Доведеться жити з осколком. Відчуваю уламок, який зайшов через ключицю і сидить у мене в грудях. Дуже болить при фізичному навантаженні», – розповідає Богдан.

За відвагу в службі, відданість присязі й бойовому братерству нацгвардійців  Василя Соколюка й Богдана Коновця нагородили нагрудним знаком «За відвагу у службі» МВС України.

Перейти до вмісту