Бойові пташки – очі наших захисників (ВІДЕО) - НГУ

На початку повномасштабного російського вторгнення українська аеророзвідка тільки розвивалася, а нині кожен маленький підрозділ має у своєму розпорядженні безпілотні літальні апарати. Ці бойові пташки слугують додатковою парою очей для військовослужбовців.

Військовослужбовці рівненського підрозділу Нацгвардії у рамках тактичних навчань постійно вдосконалюють навички з аеророзвідки. За словами рівненських гвардійців, завдяки дронам військовим вдається зберегти життя побратимів і цивільного населення, здійснювати розвідку, передавати інформацію і навіть знищувати ворога.

«Завдяки безпілотникам вдається корегувати роботу штурмових підрозділів, що стає ефективним інструментом знищення противника», – розповідає нацгвардієць Смоук.

Аеророзвідку оператор БПЛА Михайло почав опановувати ще в березні минулого року: «На початку повномасштабного вторгнення командування запропонувало мені пройти курс навчання по управління БПЛА. Тоді мало хто вправлявся з дронами. Я вирішив спробувати й одразу погодився на пропозицію командира». А вже після тритижневого навчання Михайло виїхав на своє перше бойове завдання на Харківщині.

«Мені потрібно було виявити ворожий СПГ-9, який перешкоджав просуванню нашої техніки. Під час першого польоту бойової пташки вдалось відстежити окупантський розрахунок, після чого я передав координати нашій артилерії, згодом за допомогою корегування вогню дроном ми знищили ворога та вогневі засоби», – коментує гвардієць Михайло.

За словами Михайла, свої навички аеророзвідки важливо постійно вдосконалювати.

«Війна – динамічне явище. Ворог не стоїть на місці, застосовує нову зброю, тому слід адаптуватися до нових умов ведення бою. Ми тренуємось щодня, вчимось бути максимально непомітними й продуктивними. Останнім часом працюємо над скиданням боєприпасів, які стають справжнім сюрпризом для ворога», – додає військовослужбовець.

Військовослужбовці Національної гвардії України беруть участь у відсічі збройної агресії на всіх рубежах і напрямках, де ведуться бойові дії.

Група інформації і комунікації Західного ТУ

Перейти до вмісту