“Без нас війська стають фактично сліпими”. Воїни – зв’язківці відзначають професійне свято - НГУ

У сучасному світі важко переоцінити важливість засобів зв’язку. Забезпечити якісну перевагу над ворогом неможливо без належної організації системи зв’язку. І це не лише цифрові засоби військового зв’язку, процеси бойового управління, а перш за все люди.

«Основне завдання військових зв’язківців – це безперебійна і стійка передача інформації на всіх рівнях. Без військових зв’язківців неможливі скоординовані дії підрозділів, і як наслідок – невиконані бойові завдання. Коли зникає зв’язок, війська стають фактично сліпими, – говорить зв’язківець Тарас. — У першу чергу повинна бути налагоджена колективна робота, адже кожен відповідає за свій напрямок, та тільки від їхньої спільної праці буде продуктивний результат».

Сьогодні професійне свято зв’язківців — День військ зв’язку. Свято було встановлено Указом Президента України ще у 2000 році. Ми розпитали представників цього важливого напрямку, що для них є зв’язок, чи це просто робота?

Вікторія — відчайдушна та бойова жінка, яка ризикує своїм життя, аби налагодити зв’язок.

«Зв’язок, це більше аніж артерія, це серце армії. Все, що відбувається навколо, однозначно зводиться до засобів зв’язку та людей, які його забезпечують», — розповідає вона.

Анатолій забезпечує та встановлює зв’язок по усім фронтам та штабам, це його особистий і його підрозділу вклад задля нашої перемоги.
 
Він переконаний — взаємодія, розуміння та оптимізм є вкрай особливими речами, де важливо не тільки професіоналізм, а й особисті якості, адже ми повинні вселяти надію та підтримувати наших хлопців. Це велика робота величезної кількості людей, спеціалістів своєї справи. Зусилля кожного, вкладення частинки себе у загальну справу — це і є результат роботи.

«Зв’язок переносить всередині військ важливу інформацію, що є життєвою необхідністю для всіх наших воїнів і підрозділів. Прив’язуючись до аналогії артерії, тобто до людського організму, то зв’язок – це можна сказати як нерви, командний пункт — це мозок, він видає команди за допомогою зв’язку та передає інформацію на кінцеві точки. Важливо також і зворотний зв’язок, тобто чим швидше реакція, тим швидше надходить інформація у зворотному напрямку, а від цього залежить правильність рішення і, найголовніше — життя наших бійців», – розповідає Анатолій.

Найкращі армії світу – це професійні, ефективні, добре оснащені формування, що вирізняються високотехнологічним зв’язком та автоматизованим управлінням усіх підрозділів. Саме тому впровадження передових технологій і методів військової комунікації в українському війську є пріоритетом.

Перейти до вмісту