«Разом ми вдвічі сильніші», – кінолог Нацгвардії про службу і тренування бойового побратима на кличку “Ерон” - НГУ

Грюнендаль на кличку «Ерон» – єдиний представник цієї лінії бельгійських вівчарок, який служить у Національній гвардії України. Головний сержант однієї з військових частин і старший кінолог Володимир Бєліков опікується ним вже багато років. З чотирилапим напарником вони виконують завдання з охорони громадського порядку. Жителі міста впізнають їх на вулицях – гвардійський однострій військового та унікальна зовнішність собаки привертають увагу, а на масових заходах  немає відбою від охочих погладити та сфотографуватися з «Ероном».

Така увага, гадаю, викликана тим, що мій службовий собака досить рідкісної породи. Грюнендаль – найнезвичніший різновид бельгійських вівчарок», — розповідає Володимир. Кінолог впевнений, що бельгійська вівчарка – одна з найкращих порід для дружби та служби, оскільки вони чудово піддаються дресируванню, навчанню новому та є витривалими і відданими.

Ці собаки дуже активні, кмітливі, але, якщо того вимагатиме ситуація, можуть бути спокійними й зібраними. З них виходять гарні охоронці, які самостійно зможуть прийняти рішення, навіть якщо поблизу немає господаря. Ерон – доброзичливий і терплячий, цілком можу покластися на нього під час спільного виконання завдань».

Аби домогтися повного взаєморозуміння й синхронності дій кінолог та його напарник проводять на тренувальному майданчику по кілька годин щодня. Це необхідно для виховання, правильного формування характеру і чіткого виконання команд. Володимир розповідає як правильно працювати з собакою, щоб тренування були ефективними і давали результати:

Цуценят у віці від 9 до 18 тижнів потрібно щодня піддавати півгодинним фізичним та розумовим навантаженням. Для цього необхідно вранці й ввечері проводити п’ятнадцятихвилинні тренування з вихованцем. Починати можна з простих вправ, наприклад, кинувши м’ячик, просити цуценя, щоб він приніс його. Починаючи з чотиримісячного віку і до пів року грюнендаль повинен двічі на день піддаватися півгодинним розумовим тренуванням, які потрібно поступово ускладнювати. Крім цього, вихованець також потребує щоденної прогулянки мінімум на пів кілометра.  Ну а піврічного вихованця потрібно дресирувати по 40 хвилин два рази на день.

Коли собаці виповниться рік, потрібно збільшити кількість фізичних навантажень. Щодня він повинен пробігати мінімум півтора кілометра. Грюнендаль чудово піддається вихованню. Але для того, щоб досягти успіху в процесі дресирування, господарі повинні заслужити довіру і повагу з боку собаки, так як він володіє характером. Виховувати цих собак можна, використовуючи лише метод «пряника». Тобто, їм необхідно давати послідовні команди та нагороджувати їх за правильне виконання. При цьому не можна використовувати фізичні покарання, адже таким чином можна дуже нашкодити темпераменту собаки».

Фахівці стверджують, що грюнендаль по праву вважається однією з найбільш доброзичливих бельгійських вівчарок. Вони люблять як дітей, так і дорослих. Однак ця приязність миттєво зникає, якщо господареві загрожує та чи інша небезпека, тому ці бельгійські вівчарки підходять для служби й охорони громадського порядку.

Цю породу виводили не лише як пастухів, а і як охоронців, тож при виникненні небезпеки Ерон, не замислюючись, стає на мій захист. У разі необхідності, коли ми на службі, він чітко виконує накази та завдання, покладені на нього. Разом ми вдвічі сильніші, почуваємося впевненішими та ефективнішими. Радію, що свого часу обрав саме Ерона в якості друга та напарника. Разом ми – сила!» – підсумував гвардієць.

Перейти до вмісту