Ситуація на фронті: підрозділи оперативного призначення Нацгвардії знешкодили близько 90 загарбників - НГУ

Національна гвардія у складі Сил оборони продовжує нищити окупантів, беручи активну участь в оборонній операції на Куп’янському та Лиманському напрямках, наступальних діях на Бахмутському та наступальній операції на Мелітопольському напрямку. Протягом тижня підрозділи оперативного призначення Національної гвардії вздовж всієї лінії зіткнення знешкодили близько 90 загарбників, 7 одиниць озброєння та техніки, 2 польових сховища з боєприпасами та розташування окупантів.

 

Про це, в четвер, під час брифінгу в Military Media Center повідомив тимчасово виконуючий обов’язки директора Департаменту планування застосування Головного управління НГУ полковник Микола Уршалович.

«На минулому тижні підрозділи оперативного призначення Національної гвардії вздовж всієї лінії зіткнення активно нищили окупантів, знижуючи їх бойовий потенціал. Підтверджено знешкодження близько 90 окупантів, з яких 45 – назавжди, одного танка, двох мінометів з розрахунками, трьох одиниць автомобільної техніки та двох польових сховищ з боєприпасами, одного розташування та одного моторного човна з особовим складом», – сказав він.

 

За словами Миколи Уршаловича, на Куп’янському та Лиманському напрямках противник посилює свої передові підрозділи, продовжує доукомплектовувати штурмові, зокрема танкові підрозділи. Також спостерігаються спроби його інженерно-саперних груп приховано здійснювати облаштування проходів у власних мінно-вибухових загородженнях.

 

«Незважаючи на щільний вогневий вплив противника, а це протягом тижня на цих напрямках 21 авіаційний удар і близько 800 обстрілів з танків, ствольної та реактивної артилерії, підрозділи Національної гвардії втримують свої позиції», – додав він.

 

Нацгвардійці також стійко утримують оборонні рубежі, проводять контратаки та наносять втрати ворогу в живій силі, озброєні та техніці в районах Серебрянського лісництва, Білогорівки та Спірного, незважаючи на перевагу противника в артилерії.

 

На Бахмутському напрямку, у районі Кліщіївки противник намагається не допустити подальшого просування наших підрозділів та не залишає спроб повернути втрачене положення. Проте підрозділи Нацгвардії разом з іншими складовими Сил оборони здійснюють тиск на ворога, змушуючи агресора залишати зайняті позиції.

 

На Авдіївському напрямку минулого тижня противник проводив штурмові дії, для чого залучав і штурмові загони «Шторм Z». Сили оборони успішно перетворили їх на «хороших». Підрозділи спеціального призначення Національної гвардії на околицях Авдіївки продовжували ведення аеророзвідки, ударно-пошукових, снайперських та контрснайперських заходів, а також уражали противника ударними дронами.

 

На Бердянському напрямку по підрозділам Національної гвардії, які здійснюють оборону Урожайного, противник наніс 8 авіаційних ударів та 54 артилерійських обстріли, здійснював безуспішні спроби штурмових дій. Ще на етапі зосередження та підготовки, штурмові групи виявлялись аеророзвідкою та подавлялись артилерійськими засобами наших підрозділів.

«Наші підрозділи проводять активну аеророзвідку та вогневе ураження виявлених цілей артилерійськими засобами на південному напрямку. Підтверджено знешкодження за тиждень до двох відділень противника. В районі Приютного підрозділом 23 окремої бригади Національної гвардії у взаємодії з підрозділами Збройних сил було покращено тактичне положення та знищено 10 загарбників, а одного взято у полон», – підкреслив полковник Микола Уршалович.

 

Водночас він повідомив, що на Мелітопольському напрямку підрозділи бригад «Гвардії наступу» Національної гвардії, демонструючи відвагу та мужність, витісняють ворога із займаних позицій, закріплюються на досягнутих рубежах, здійснюють заходи з розмінування, для забезпечення подальших дій та ураження противника як артилерійськими засобами, так і ударними БпЛА.

 

«Ворог хоче утримати раніше захоплені території і намагається шляхом потужного вогневого впливу, а це близько 18 авіаційних ударів та понад 450 обстрілів зі ствольної та реактивної артилерії, уповільнити наступ наших підрозділів. Незважаючи на щільне мінування та інженерне обладнання, а також потужний спротив окупантів, наші підрозділи мали частковий успіх, – просунулись як в глибину оборони ворога, так і по фронту», – зазначив Микола Уршалович.

 

На Херсонському напрямку підрозділи Національної гвардії продовжують виконання стабілізаційних заходів, ведення розвідки, наносять вогневе ураження по виявленим цілям противника, забезпечуючи підтримку дій підрозділів Сил оборони.

 

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту