100 днів війни. Нацгвардія України - НГУ

Передмова

 

Війна Росії в Україні розпочалася не 24 лютого 2022 року. Вона тривала в різних гібридних формах з 2014 року. Але 6 років, після того як Росія анексувала український Крим і перетворила захоплену частину Донбасу в сіру кримінальну зону, – війна йшла позиційно. Тому в контексті 100 днів війни ми говоримо про новий повномасшабний етап агресії проти України, який сколихнув увесь світ.

 

На Донеччині та Луганщині загострення розпочалося набагато раніше, ніж всюди, ще до 24 лютого. Січень 2022 року був відносно спокійний у статистиці даних порушень режиму тиші. Вже 13-го лютого обстріли з боку окупованої території ОРДЛО були інтенсивнішініж до того і поступово наросталиВорожі сили вже почали сроби продавлювати лінії оборони, обстрілювати захисників, які стояли на передньому фронті. І вже тоді ворог переніс обстріли углиб вільної території, особливо у районі Станиці Луганської. Ворог бив одночасно по позиціях українських захисників і житлових будинках, було пошкоджено ворожими снарядами будівлі дитячого садочка, школи і газогону

21 лютого збройні формування РФ заборонили доступ патрулям місії ОБСЄ у Петрівському, Ясинуватій, Василівці, Крутій Балці, Староласпі, Кадіївці, Вознесенівці. Станом на ранок 23 лютого через обстріли противника без води залишалися Попасна, Золоте-1, Золоте-3.

 

Українські військові не відповідали, бо з огляду на політичні заяви, було зрозуміло, що ситуація напружується до межі, Росія робила багато для створення “казуса беллі”. Але провал усіх провокацій не зупинив плани агресивного сусіда на повномасштабну війну.

23 лютого, за даними Міністерства оборони України, 166 одиниць військової техніки збройних формувань Російської Федерації були зафіксовані на тимчасово окупованій території. Національа гвардія продовжувала виконувати свої звичні функції

 

О 01:00 Президент України Володимир Зеленський звернувся до росіян із закликом втримати їхнє керівництво від війни та зателефонував Володимиру Путіну, однак той, як і рініше, відмовився розмовляти.

Відкритий воєнний напад Росії за підтримки Білорусі на Україну був розпочатий о 3:40 24 лютого 2022 року без жодного приводу і чіткої мети. За ці 100 днів росіяни вигадували десятки різних причин, які протирічили одна одній і не піддаються жодними законам логіки і моральним нормам.

Ще до 4 години ранку був здійснений напад на Чорнобильську атомну станцію. Гвардійці, які забезпечували охорону об’єкту не відкривали вогонь лише тому, щоб не створювати загрози і не порушувати статей конвенції МАГАТЕ, відповідно до яких атомні електростанції не можуть бути об’єктами військової агресії.
 
Гвардійці першими прийняли бій 24 лютого при спробі РФ висадити десант в аеропорту Гостомеля. Вони дали гідну відсіч противнику: знищили 3 транспортні вертольоти Мі-8 з десантом на борту і підбили 2 бойові гелікоптери Ка-52. Також, за допомогою артилерії, унеможливили подальшу висадку основних сил з транспортних літаків Іл-76.
26 лютого у Харкові нацгвардійці затримали та взяли у полон учасників розвідувальної групи РФ. При собі окупанти мали стрілецьку зброю, снайперські гвинтівки, дрони для зйомки з повітря, ручні та димові гранати, патрони GGG кал. 308 Win, тактичне спорядження, гроші та документи. А також список особового складу ОМОН «Вимпел» Росгвардії Вологодської області РФ, який бере участь в оперативно-стратегічних навчаннях “Заслон–2022”. Їх передали СБУ для подальшої роботи.

26 лютого під час оборони Чернігова гвардійці спільно із ЗСУ змогли повернути свої позиції та захопити двох російських окупантів. Один із них – начальник штаба в/ч 41659.

На час введення правового режиму воєнного стану, гвардійці додатково посилили більше 100 об’єктів критичної інфраструктури, захищаючи їх від диверсійних груп противника.

Під час оборони міста Енергодару та Запорізької атомної електростанції знищили 2 танки та бронеавтомобіль “Тигр”, а також нанесли ураження живій силі кадирівців, які порушуючи усі міжнародні конвенції відкривали вогонь в напрямку атомної електростанції.

Миколаївські гвардійці спільно з ЗСУ деактивували російську розвідувальну групу 5 березня під час бойового зіткнення на блокпосту на в’їзді у Миколаїв. Спільно зі збройними силами України знищили бронеавтомобіль окупантів “ТИГР” та взяли у полон 4 військовослужбовців Російської Федерації зі складу розвідувальної групи (із них 1 офіцер) і передали їх до СБУ.

Щоб зупинити наступ сил окупантів на Сєвєродонецьк і Лисичанськ було підірвано мости на ключовому сполученні, що йде з Рубіжного. Операція проводилася силами Бригади швидкого реагування Національної гвардії України, спецпризначенців ССО та Служба безпеки України. Підрив мостів допоміг захистити Київ. Це надало перевагу в обороні контрольованого обласного центру Луганщини.

Українські військовослужбовці здійснили першу в історії зафіксовану ліквідацію 240-мм самохідного міномета “Тюльпан”. З його допомогою окупанти знищили міст між Сєвєродонецьком і Лисичанськом і руйнували будинки Сєвєродонецька. Артилеристи Бригада швидкого реагування Національної гвардії України та 24 ОМБр імені короля Данила спочатку виманили його з ангару, а потім знищили. Дякуємо російським пропагандистам за наводку.

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту