НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Головному управлінні відбулася 7-ма звітно-виборча конференція ради Асоціації ветеранів внутрішніх військ та Національної гвардії України за період з жовтня 2018 року по жовтень 2021 року, а також були обрані нові керівні органи Асоціації.

У зв’язку зі складною епідеміологічною ситуацією в Україні пов’язаною з розповсюдженням COVID-19, конференція проходила в онлайн режимі за участі командувача Національної гвардії України генерал-полковника Миколи Балана, який звернувся до ветеранів з промовою, його заступника з персоналу генерал-лейтенанта Ярослава Сподара та директора Департаменту персоналу бригадного генерала В’ячеслава Ященка. 

В ході роботи конференції головним пріоритетом Ради Асоціації визначили подальше вдосконалення форм та методів, пошуку новітніх підходів в організації заходів з питань соціального захисту ветеранів та пенсіонерів, здійснення заходів соціального захисту членів сімей військовослужбовців, які загинули в АТО/ООС та під час виконання службово-бойових завдань при проходженні служби у лавах внутрішніх військ та Національної гвардії України.

Важливим напрямком в організації роботи стане продовження та посилення діяльності ради Асоціації, рад ветеранських осередків в питаннях національно-патріотичного виховання особового складу НГУ, забезпечення високого рівня державної свідомості під час виконання ними військового та громадського обов’язків.

Роботу ради Асоціації за звітний період оцінено, –  «задовільно».
Визначено основні напрямки роботи ради Асоціації на наступний звітний період, поставленні конкретні завдання щодо здійснення повсякденної діяльності.

Головою ради Асоціації на наступний період обрано полковника у відставці – Георгія Федорчука.

Довідково: Асоціація є всеукраїнською громадською організацією, яка складається з 14 міжрегіональних секцій, офіційно зареєстрованих в обласних центрах України та 60 відділень, утворених при з’єднаннях та військових частинах Національної гвардії України.

Дата державної реєстрації Асоціації – 12 квітня 2000 року.
На теперішній час Асоціація об’єднує 15009 ветеранів, 2914 із яких є інвалідами війни та військової служби, понад 670 є учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, 9500 ветеранів військової служби та 7% від загальної чисельності АТО/ООС.
Це пояснюється тим, що більшість військовозобов’язаних, які брали участь у зазначених операціях у складі з’єднань і військових частин Національної гвардії після звільнення зі служби поповнюють ряди обласних, районних, селищних організацій тощо, саме учасників АТО/ООС і лише кадрові військові після звільнення в запас або відставку набувають членства в Асоціації ветеранів ВВ та НГУ.

За звітний період з жовтня 2018 по жовтень 2021 року заохочено:
На державному рівні 11 ветеранів (6 Грамот Верховної Ради України, 2 подяки, 2 Почесні грамоти та Грамота від Кабінету Міністрів України).
Правами МВС України та командувачем Національної гвардії України 193 особи.
Іншими відомствами та громадськими організаціями – 973 ветеранів.

Пресслужба НГУ