НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Шестеро строковиків 5 Слобожанської бригади звільнилися в запас після 18 місяців служби. У день звільнення хлопці згадали ключові моменти їх служби в Нацгвардії і розповіли про зміни, що відбулися з ними особисто.

Хлопці розпочали службу восени 2019 року. Усі вони приїхали до Харкова з Чернігівської області і познайомилися ще у військкоматі та продовжили службу у підрозділі з конвоювання, екстрадиції і охорони осіб, узятих під варту.

«Ми разом виконували завдання бойової служби і це дуже згуртовує. В армії можливо знайти справжніх друзів, тому військове братерство – не вигадка», – розповідає Ігор Забутирін.

Хоча призовний вік для строкової служби починається з 20 років, гвардієць Денис Євко був призваний до лав НГУ у 18 років за згодою батьків.

«Я свідомо пішов до військкомату аби пройти строкову службу і вже в 19 років розпочинати кар’єру та будувати особисте життя. Зараз відчуваю зміни всередині собі. Навчився дисципліні, стриманості і роботі у команді», – ділиться Денис.

Військова справа впродовж всієї служби готує для молодиків виклики витривалістю, уважністю та зібраністю. Командири та профільні інструктори допомагають солдатам тренувати тіло та розум. Гвардієць Давид Рухленко після служби згадуватиме своїх командирів:

«Перед службою така постать як командир асоціювалась тільки з «холодним» керівництвом. А тепер, по закінченню строкової служби можу сказати, що це більше нагадує відносини батька та сина. Багато чого я у них навчився, бо бачив як вони не бояться брати на себе відповідальність».

Церемонії звільнення у запас, у зв’язку з карантинними обмеженнями, пройшли за скороченою програмою без традиційних урочистостей з дотриманням умов карантину. Командир 5 Слобожанської бригади полковник Олег Савич особисто подякував строковикам за гідну службу.

Звільнення строковиків, що відслужили встановлений термін, триватиме до кінця травня.

Діана Краснікова