НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

14 жовтня наша країна водночас зі святами Покрови Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва вперше святкує День захисників та захисниць України. 4 липня 2021 року Верховна Рада України проголосувала за законопроєкт № 2325 Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України, згідно з яким «День захисника України» перейменовано на «День захисників і захисниць України». Закон набув чинності 5 серпня 2021 року.

Напередодні цього свята ми хочемо познайомити вас з кількома жінками, які проходять службу у військовій частині 3082 Національної гвардії України та запитати в них, як воно бути захисницею.

Старший солдат Єрмоленко Юлія проходить службу у стрілецькій роті, головні завдання якої конвоювання, екстрадиція та охорона підсудних).

Чому Ви обрали професію військового?

Під час вибору професії в житті, я звернула увагу на проходження військової служби за контрактом. Вважаю, що це престижна професія – захищати свою батьківщину. На додаток маєш стабільну заробітну плату та завжди є перспектива кар’єрного зростання.

Чому саме Національна гвардія України?

Мене вразило наскільки широкий спектр завдань здатне виконувати це військове формування. До того ж Національна гвардія України користується високим рівнем довіри у громадян.

Як відноситься родина до вибору такої професії?

Моя родина підтримала моє рішення стати військовослужбовцем НГУ, а особливо мій чоловік, який є надійним тилом для мене.

Як Ви організували свій побут вдома?

Вибір військової професії не вплинув негативно на мій побут чи нестачу вільного часу. В мене достатньо часу на увагу батькам та допомогу їм. Тому я вважаю, що значних змін мій побут не зазнав.

Як Вам працюється у чоловічому колективі?

В сучасній армії дотримуються принципів гендерної рівності, тому мені з чоловіками працювати легко.

Які у вас плани стосовно служби?

Служба в стрілецькій роті вимагає постійного вдосконалення своїх професійних умінь, тому навчання та опанування нових горизонтів для мене в пріоритеті. Надалі планую продовжувати службу за контрактом в НГУ.

Молодший сержант Марина Cоболь присвятила військовій службі 18 років. На даний час вона займає посаду діловод служби психологічного забезпечення.

Чому Ви обрали професію військового?

Взагалі військовою я бути ніколи не планувала і спочатку влаштувалася до військової частини працювати вільнонайманою у фінансовий відділ. Але згодом, спостерігаючи за колегами військовими, зрозуміла, що служба мені до вподоби та вирішила вступити на військову службу за контрактом.

Чому саме Національна гвардія України?

На той час мій брат проходив строкову службу у внутрішніх військах, де згодом і підписав контракт. Він розповідав багато цікавих історій та пояснював мені специфіку служби у даному підрозділі. Це мені дуже подобалось, тому з вибором родів військ я не вагалась.

Як відноситься родина до вибору такої професії?

Моя родина мене підтримує і ставиться з розумінням до вибору такої професії.

Як Ви організували свій побут вдома?

Спочатку військова служба в мене забирала багато часу і було досить тяжко організувати свій побут, особливо коли син був маленьким. Але згодом я впоралась і зараз я з цим не маю жодних труднощів.

Як Вам працюється у чоловічому колективі?

З чоловіками мені працювати не складно. Проблем з цим ніколи не виникало. На даний час у нас в частині служить достатня кількість жінок, тому суто чоловічим наш колектив назвати не можна.

Які у вас плани стосовно служби?

Планую продовжувати військову службу і надалі, адже це стало частиною мого життя.

Молодший лейтенант Ліна Кириленко офіцер служби кадрової роботи.

Чому Ви обрали професію військового?

Я обрала для себе військову службу, бо це впевненість у завтрашньому дні. Це стабільне грошове та соціальне забезпечення. Крім того, в цей складний для країни час, хочеться бути корисною своєму суспільству.

Чому саме Національна гвардія України?

Обрала для служби Національну гвардію, тому що це нове військове формування, і тут є можливість кар’єрного росту.

Як відноситься родина до вибору такої професії?

Коли я приймала рішення чи йти на військову службу, підтримка мого чоловіка військового була найважливішою, оскільки він точно знає як сьогодні служити жінці у військах. Тепер я з впевненістю можу сказати, що у Нацгвардії є гендерна рівність. І жінка не лише може на рівних з чоловіками виконувати службово-бойові завдання, а й займати керівні посади.

Як Ви організували свій побут вдома?

Для мене не складно було організувати побут поєднуючи роботу і сімейне життя. Вдома чоловік мене підтримує, а діти в усьому допомагають. Правильно організувавши свій час, я встигаю і в спортзал, і зустрітися з друзями.

Як Вам працюється у чоловічому колективі?

Не можу сказати, що працювати з чоловіками важче, ніж з жінками. Я не відчуваю, якогось зверхнього ставлення, бо я жінка. Точно знаю, що якщо ти відповідально ставишся до своєї роботи, виконуєш поставлені тобі завдання, працюєш над своїми вміннями, то незалежно від того чоловік ти чи жінка, тебе будуть поважати.

Які у вас плани стосовно служби?

Я не так давно призначена на посаду, а тому зараз основні плани – це опанувати професію. А вже потім можна спробувати себе і на керівних посадах, ну і можна помріяти, що колись я отримаю звання полковника.

Група інформації та комунікації військової частини 3082