НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52СКЛАД ТА СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ

Протягом 2020 року органи військового управління, з’єднання, військові частини та підрозділи Національної гвардії забезпечили належний рівень бойової готовності та виконали покладені на них завдання.

 

З метою підвищення оперативних, бойових та спеціальних спроможностей Національної гвардії як військового формування з правоохоронними функціями, основні зусилля Головного органу управління та органів управління оперативно-територіальних об’єднань зосереджувались на реалізації Стратегічного оборонного бюлетеня, Програми пріоритетних дій уряду та досягненні визначених цілей Річної національної програми Україна-НАТО, інших державних планувальних документів.


За 2020 рік було нарощено мобільну компоненту пунктів управління Національної гвардії. Придбано чотири рухомих пунктів управління. Забезпечено Об’єднаний вузол зв’язку (в/ч 3077) та підрозділи оперативного призначення (в/ч 3018, 3017, 3027, 3028) трейлерними розкладними системами підтримки, які отримані в рамках матеріально-технічної допомоги від уряду Сполучений Штатів Америки.

Підвищено спроможності системи зв’язку НГУ. Забезпечено допоміжні пункти управління військових частин НГУ на рухомій базі польовими телекомунікаційними вузлами. Проведено переобладнання бронетехніки військових частин оперативного призначення сучасними радіостанціями «Harris».

Вдосконалено спроможності добування розвідувальної інформації та підвищено рівень готовності до виконання завдань за призначенням розвідувальних підрозділів за рахунок оснащення сучасними засобами ведення розвідки. Так, закуплено 9 безпілотних авіаційних комплексів «Mavic 2 Enterprize» для окремих загонів спеціального призначення, підрозділів розвідки та підрозділів БАК.

Система управління і зв’язку забезпечила керівництво підпорядкованими з’єднаннями, військовими частинами як під час виконання повсякденних завдань, завдань в районі ООС, так і під час участі у стратегічному командно-штабному навчанні «Об’єднані зусилля-2020» та командно-штабному навчанні «Гвардія-2020».

У рамках «Об’єднаних зусиль-2020» була розгорнута система управління Територіальної оборони України. Було задіяно понад 7000 резервістів. Під час навчань  відпрацьовано різні схеми застосування підрозділів тероборони у взаємодії з усіма складовими сектору безпеки та оборони України.

У 2020 році завершено виконання заходів Концепції розвитку Національної гвардії України, було прийнято рішення про розроблення Стратегії (Візії) Національної гвардії України, яка визначатиме напрямки розвитку Національної гвардії на довгострокову перспективу.