НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

День Святої Трійці вважається одним з найважливіших 12-ти християнських свят. Воно не має затвердженої дати, бо його відзначають на   50-й день після Великодня. У 2021 році святкування припадає на неділю, 20 червня.

Свою назву свято отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів, яке їм обіцяв Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса. Тобто це свято нагадує про Святу Трійцю, три відомі прояви, лики (іпостасі) Всевишнього — у вигляді Бога-Отця, у вигляді Бога-Сина і у вигляді Бога-Святого Духа.

Згідно з Біблією, Святий Дух зійшов у вигляді вогненних язиків. Вогонь – це здатність та сила спалювати гріхи, очищати, освячувати і зігрівати людську душу.

Коли зійшов вогонь, у Єрусалимі було багато вірян. До них вийшли апостоли Христа і почали читати проповіді на багатьох мовах. Проповіді вплинули на слухачів і багато з них запитували у апостолів, що їм робити. На що отримали відповідь від Петра: потрібно покаятися і хреститися для прощення гріхів в ім’я Ісуса Христа.

На Трійцю вважається, що людська душа під дією Божої благодаті розквітає плодами чеснот.

Головний колір свята – зелений. Він означає вічне життя.

На свято оселю прикрашають гіллям та травою. Також різну зелень несуть до церкви, а після освячення її сушать і зберігають протягом року. Повір’я говорить, що вона буде оберігати оселю від негараздів і хвороб.

Також у цей день можна відвідати рідних на кладовищі. На могилах лишають частування.

Перед цим святом треба зробити в оселі генеральне прибирання.

Після церкви родина має прийти додому та сісти за святковий стіл.

Молоді дівчата нерідко ворожать на Трійцю в надії передбачити своє майбутнє та любов.

Як відомо, свято Трійці припадає на той час, коли розквітають квіти. Тож незаміжні дівчата роблять вінки і пускають їх на воду. Якщо вінок буде плисти швидко – значить рік буде вдалим, якщо повільно – будуть деякі труднощі, якщо затонув – до біди.

Наші предки вірили, що якщо посвататися на Трійцю і одружитися на Покрову (14 жовтня), то сімейне життя буде довгим і щасливим.

Управління по роботі з особовим складом ДП ГУ НГУ