НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

На військовому полігоні поблизу Маріуполя завершилися збори гранатометних розрахунків 12-ї бригади оперативного призначення Нацгвардії.

Упродовж п’яти днів гвардійці вивчали військову топографію, демонстрували знання тактико-технічних характеристик зброї, її будови, отримували практичні навички в приведенні зброї нормального бою та виконанні вправ навчальних стрільб. На теоретичних заняттях особовий склад вчився враховувати поправки на боковий вітер та застосовували ці знання на практиці. Заняття з гвардійцями проводили досвідчені інструктори.

У підсумку бійці мають не лише вкладатися у певні нормативи, але й  знати всі свої сильні сторони та заповнити прогалини в своїх знаннях та вміннях під час роботи у складі розрахунків.

«Гранатометник та його помічник мають діяти як одна команда: чітко і злагоджено. У розрахунку вони мають однаково вправно володіти і автоматичною зброєю, і гранатометом. Від злагодженості бійців, значною мірою, і залежить результат виконання завдання», ‒ зазначив керівник зборів капітан Олексій Федоренко.

Фінальним етапом навчань було практичне відпрацювання бойових стрільб, під час яких розрахунки виконували визначені вправи, демонструючи вміння швидко орієнтуватися у складних тактичних умовах.

Під час підсумкового заняття розрахунки висувалися  на вогневий рубіж, прикриваючи один одного, помічник допомагав зарядити гранатомет та прикривав гранатометника, ведучи вогонь з автомата. Сам гранатометник виконував постріл з РПГ по різних цілях, потім зброю знову перезаряджали і змінювали укриття. Гранатометні розрахунки прицільно вражали умовну броньовану техніку та ворожу піхоту.

«Особовий склад бригади вкотре показав майстерність у відпрацюванні з РПГ-7В, влучну стрільбу та гарні навички володіння озброєнням», – підсумував керівник зборів капітан Олексій Федоренко

Аналогічні збори пройшли в усіх військових частинах Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, які дислокуються на Харківщині, Сумщині, Донеччині та Луганщині.

Вадим Вигінний