НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Заступник командувача Національної гвардії України генерал-лейтенант Микола Миколенко разом з командиром Маріупольської бригади Нацгвардії  полковником Денисом Шлега долучились до робочої наради Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, яка відбулася 15 вересня у Маріуполі.

У рамках візиту на Донеччину Комітет ВРУ провів робочу зустріч з представниками силових структур Донеччини, обласної держадміністрації, міської ради Маріуполя та Донецького державного університету внутрішніх справ. Візит народних депутатів до Маріуполя організований Консультативною місією ЄС.

Зокрема учасники заходу обговорили проблемні питання у сфері забезпечення національної безпеки та життєво важливих інтересів суспільства під час відсічі збройної агресії, а також пропозиції щодо їх законодавчого врегулювання.

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Андрій Осадчук підкреслив важливість проведення зустрічі саме в Маріуполі.

«Сьогодні серце України б’ється в Маріуполі, тут вирішується доля країни, тому успіх Маріуполя і Донеччини – це успіх всієї держави. Українській народ вистояв у війні, але ми б не встояли, якби у нас не було союзників. За сім з половиною років Україна отримала та отримує величезну допомогу Європейського Союзу, США, Канади і інших союзників. Ми маємо максимально розвивати ті інструменти, які дають нам союзники, і напрацьовувати програми для спільного і ефективного використання цих ресурсів», – сказав Андрій Осадчук.

Заступник командувача НГУ генерал-лейтенант Микола Миколенко під час виступу зазначив, що на сьогоднішній день існує необхідність в розширенні правоохоронних повноважень військовослужбовців Національної гвардії України в частині виконання завдань з охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки.

«Необхідне внесення змін насамперед до Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки військові посадові особи не наділені повноваженнями складати матеріали про адміністративні правопорушення при самостійному несенні служби. Тобто при виявленні адмінправопорушень виключається необхідність виклику працівників поліції для складання відповідних матеріалів, що значно поліпшить роботу військовослужбовців Нацгвардії», – зауважив заступник командувача.

Як зазначив заступник Голови Національної поліції Олександр Фацевич, ефективне виконання завдань в умовах операції Об’єднаних сил можливе у випадку злагодженої взаємодії військових і правоохоронних підрозділів та належного матеріально-технічного оснащення.

«На сьогодні є певні прогалини в законодавстві, зокрема щодо визначення повноважень під час проведення ООС. Ці питання потребують вирішення, тому військовим та правоохоронцям потрібна державна підтримка», – наголосив Олександр Фацевич.

Під час наради учасники заходу презентували пропозиції змін до законодавчих актів, які буде передано у профільний комітет ВРУ для подальшого розгляду та впровадження.

Вадим Вигінний