НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

28 липня в приміщенні Івано-Франківської ОДА представники Національної гвардії України, жандармерії Румунії та Івано-Франківської обласної адміністрації підсумували результати реалізації проєкту «Посилення транскордонної безпеки», який було реалізовано за фінансування спільної операційної програми «Румунія-Україна 2014-2020».

Реалізований проєкт презентували начальник Західного територіального управління Національної гвардії України генерал-лейтенант Олександр Набок, заступник голови Івано-Франківської адміністрації Богдан Футерка, генеральний інспектор жандармерії Румунії полковник Георге-Маріян Бранковеану та головний інспектор інспекторату жандармерії Румунії округу Сату-Маре полковник Овідіу-Адріан Попа.

Упродовж реалізації проєкту його головним завданням було підвищення безпеки громадян, що проживають в регіонах спільного кордону, а також визначення актуальних підходів у боротьбі з організованою злочинністю.

Кошторисна вартість реалізованого спільного проєкту понад 100 тисяч євро. Наприкінці 2019 року дислокований в Івано-Франківську полк Національної гвардії України переміг у відкритому конкурсі на отримання гранту в розмірі понад 200 тисяч євро. Кошти були виділені гвардійцям в рамках Спільної Операційної Програми «Румунія – Україна 2014-2020», яка фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства.

Виступаючи на зустрічі, заступник голови Івано-Франківської адміністрації Богдан Футерка висловив підтримку вдало реалізованому проєкту та побажання українським нацгвардійцям, як і їхнім румунським колегам – подальшої плідної співпраці.

«Проведені спільні навчання сприяли корисному обміну досвідом на рівні європейських стандартів. Нацгвардія отримала сучасне обладнання, завдяки якому підвищиться безпека громадян, що проживають у районах максимально наближених до кордону», – зазначив Богдан Футерко.

Проєкт впроваджувався протягом 20 місяців. Інспекторат жандармерії округу Сату-Маре брав в ньому участь у якості головного бенефіціару у співпраці з військовою частиною 1241 Національної гвардії України. Крім того, основні зусилля були спрямовані на покращення рівня підготовки підрозділів. Під час реалізації проєкту активно втілювався обмін досвідом спільної правоохоронної діяльності та спільні навчання.

В ході проведення конференції закриття проєкту начальник Західного територіального управління Національної гвардії України генерал-лейтенант Олександр Набок зазначив:

«За час реалізації проєкту ми досягли певних результатів. За допомогою Європейського союзу нам вдалося покращити матеріально-технічні можливості військової частини 1241. Це дає нам змогу ефективніше використовувати підрозділи для виконання службово-бойових завдань за призначенням, здійснювати охорону громадського порядку в гірських та важкодоступних районах Закарпатської, Чернівецької та Івано-Франківської областей. Зараз ми можемо підбити підсумки нашої плідної співпраці та планувати подальшу роботу, яка дає позитивні результати».

Румунські партнери розповіли, що проєкт було реалізовано за фінансування спільної операційної програми «Румунія-Україна 2014-2020». Завдяки цьому, прикарпатські нацгвардійці розпочали реалізацію чотирьох спільних із жандармерією Румунії проєктів, за тематикою «Запобігання та боротьба з організованою злочинністю, співпраця сил безпеки».

Важливо, що заходи цієї Програми активно проходили у прикордонних районах України та Румунії. У 2020 році розпочалась активна фаза реалізації цих проєктів. Румунські та українські колеги провели велику кількість зустрічей з обміну досвідом на території обох країн.

«Маю честь взяти участь у конференції закриття цього проєкту. Цей проєкт дуже важливий як для румунських та українських формувань, які здійснюють охорону правопорядку. Ми бачимо результати нашої спільної співпраці. Проєкт «Посилення транскордонної безпеки» торкнувся актуальних тем щодо підвищення безпеки громадян, що проживають в регіонах спільного кордону, а також визначив актуальні підходи у боротьбі з організованою злочинністю. Хочеться відзначити певну складність даного проєкту. Але запланована та описана діяльність під час проєкту була результативно втілена в життя в повній мірі. Обмін досвідом між жандармерією Румунії та Національною гвардією України, а саме організація спільних навчань за стандартизованими методиками, тактики та процедури втручання спеціальних підрозділів дали можливість отримати покращення оперативної діяльності обох структур. Наші партнерські зусилля не можуть бути успішними без попередньої підготовки та створення спільного алгоритму в напрямку забезпечення правопорядку», – підсумував закриття проєкту заступник генерального інспектора жандармерії Румунії полковник Георг-Маріан Бранковеану. 

Також проєктний  менеджер проєкту підполковник Віталій Гузій презентував досягнуті цілі проєкту.

Окрім цього, командир військової частини 1241 полковник Роман Науменко представив румунським колегам автомобільну техніку підвищеної прохідності, обладнання та спецзасоби, які були закуплені для гірсько-патрульної роти в межах реалізації проєкту.

Олег Тіхов