НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

До свята Дня захисників та захисниць України розповідаємо про постаті сучасних військових, що брали участь у бойових діях на Сході держави.

Головний сержант Віктор Карпенко, 42 роки

У минулому  Віктор – капітан міліції, який працював у університеті МВС. У листопаді 2013 року залишив службу і пішов відстоювати українську ідею та незалежність. Спочатку у складі Самооборони Майдану, потім – у добровольчому батальйоні «ОУН». З зими 2014-го і до сьогодні проходить службу у Батальйону оперативного призначення ім. Сергія Кульчицького.

«Майдан сколихнув почуття патріотизму та жаги до справедливості. І ми з рідним братом не чекали на мобілізацію, а відразу вступили до добробатів, що тоді вже почали формуватися»

Надзвичайна мотивація – це феномен Батальйону оперативного призначення ім. Сергія Кульчицького, який і досі обговорюють у військах. Віктор розповідає, що таку славу вони заробили завдяки своїм традиціям та суворим принципам:

«У батальйоні найбільшим покаранням для військовослужбовця є, це коли його не беруть на бойове завдання. Мало хто знає, що у підрозділі немає жодного, хто потрапив у полон. Також ми жодного разу не відступали і маємо жорсткі правила: де зброя – ніякого алкоголю».

14 жовтня – свято із багатою історією, що водночас є символом формування нових постулатів про захисників та захисниць держави. Це не український відповідник 23 лютому, це навпроти – відхід від всіх радянських ідіом. 

«В залежності від службового навантаження ми намагаємося святкувати усі козацькі свята. Влаштовуємо святковий обід без краплі алкоголю, проводимо заняття, підвищуємо навички та організовуємо спортивні змагання. Козаки дуже шанували військове братерство, бо воно суттєво впливає на згуртованість та боєздатність. Бойові традиції, що народилися у давні часи, впродовж усієї історії України постійно розвивалися та і досі наповнюються новим змістом, завдячуючи новим поколінням»

Пресслужба угруповання НГУ в ОТУ «Північ»