НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Щороку в другу неділю серпня своє професійне свято відзначають усі ветеринари України. У цьому році День працівників ветеринарної медицини припав  8 серпня.

Напередодні свята ми поспілкувалися з людиною, яка слідкує за ветеринарним благополуччям та санітарною безпекою продуктів у нашій частині.

Лейтенант Володимир Кудрєтов опанував професію ветеринара ще у далекому 2001 році. Гвардієць кілька років працював за спеціальністю у Лисичанську. Сьогодні служить лікарем ветеринарної медицини тилу у військовій частині 3057.

Вже понад 2 роки Володимир піклується станом здоров’я тварин, які служать поруч із ним.

«У нас є службові собаки, яким потрібне ветеринарне обслуговування. Це більше профілактичні заходи, щоб тварини не хворіли різними вірусними хворобами. І, звичайно, вимушені заходи. Собака може травмуватись чи ще щось. Тоді лікую я» – пояснює Володимир.

Для освоєння професії лейтенанту Кудрєтову довелось довго і старанно вчитися, бо робота вкрай відповідальна і вимагає від нього великого терпіння і, найголовніше, щирої любові до тварин.

«Скільки себе пам’ятаю, завжди любив тварин. У нас в родині вони завжди водилися у великих кількостях – собаки, котики, рибки і навіть кролики були. Цікаво було за ними спостерігати», – розповідає Володимир.

Гвардієць зазначає, що головне у його діяльності – знайти спільну мову з чотирилапими, а це зовсім не складно.

«Тварини теж можна заспокоїти словом. У них добре розвинене внутрішнє сприйняття того, що з ними відбувається, за рахунок того, що вони не говорять. З ними так само можна домовлятися, як і з людьми. Але треба мати особливий підхід», – продовжує Володимир.

Крім медичної допомоги чотирилапим, ще однією із задач, які стоять перед Володимиром є контроль за безпечністю та показниками якості харчових продуктів у військовій частині. Це передбачає низку процедур, яких слід дотримуватися, щоб уникнути небезпек для здоров’я військових. Завдання полягають у вхідному контролі та зберіганні харчових продуктів таким чином, щоб запобігти хворобам харчового походження.

«Здоров’я військовослужбовця понад усе. – зазначає Володимир. – Неякісні продукти на столах бійців можуть добряче зашкодити  їх здоров’ю, навіть призвести до масових отруєнь, а це, в свою чергу, тягне за собою підрив боєздатності того чи іншого підрозділу або частини в цілому. Цього допустити я не маю права».

 

Отже, робота працівників ветеринарної медицини у війську, на перший погляд не помітна, але від їх повсякденної діяльності залежить неоціненне: здоров’я гвардійців та чотирилапих, про яких вони так старанно піклуються.

Група інформації і комунікації військової частини 3057