НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Військовослужбовці Національної гвардії України, які охороняють взводні опорні пункти другого та третього рубежів оборони, взялися за сезонне оновлення позицій з настанням тепла.

 

Весна – гаряча пора для фортифікаційних робіт. Істотна загроза для інженерних споруд – танення снігів. Насичений за зиму вологою ґрунт починає зсуватися на висотах. А ще чи не кожна траншея, окоп або капонір можуть перетворитися на болото чи мініставок та припинити виконувати оборонну функцію.

 

«Ось переїжджаємо з обжитого місця. Наші командири оцінили стан споруди та наказали переселятися. Почалося потепління, почав танути сніг. Посунувся ґрунт, а з ним і стіна шляху сполучення», – розповів гвардієць Олег.

 

«Зима минула. Земля вже, можна сказати, починає розмерзатися, треба оновити всі окопи. Мішки із ґрунтом за зиму зіпсував вітер та волога, і час, тож треба зараз добре попрацювати», – розповів гвардієць Владислав.

При цьому він, рівняв краї, вибирав глину та зсипав її у мішки. Це дещо надійніше, ніж коли бруствер піддається прямій дії вітру, сонця та дощу.

 

«Я перевіряю на цілісність та комплектність вогневу споруду. Вона застосовується для захисту особового складу у разі мінометного та артилерійського обстрілу», – пояснив військовослужбовець Юрій. «У нас у кожного є своя позиція. Ось ця – закріплена за мною. Я дбаю про неї, а у разі загрози зможу на неї розраховувати».

Стіни вогневої позиції Юрія зміцнені дерев’яною обшивкою. Отже, головне дбати про те, щоб вона була сухою, і тоді вона прослужить довше.

 

 

Тим часом на блокпостах вже тепер проходить оновлення маскувальних комплектів. Це нові промислові зразки, їх раніше не експлуатували, і цей рік має показати, наскільки вони стійкі до впливу природних факторів та міцні.

 

«Займаємось виконанням завдань за призначенням. Наш пріоритет – це безпека. Як то кажуть «Боремось, поборемо», – розповів нацгвардієць Зорян.

 

Він також зазначив, що особовий склад постійно навчається діяти в обороні. Велика увага приділяється своєчасному обслуговуванню озброєння, техніки та позицій під них.

 

Пресслужба угруповання НГУ в ООС