НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Курсанти базового курсу розвідника НГУ, що проводиться на базі Навчально-бойового центру підготовки підрозділів до спеціальних дій Міжнародного центру Нацгвардії, відпрацювали здійснення безпарашутного десантування на спеціальному десантному канаті “СДК”.

Гвардійці вивчали тактико-технічні характеристики обладнання, його можливості при десантуванні та евакуації поранених. Дуже важливою є теоретична частина заняття, тому що курсанти запам’ятовують на якій висоті гелікоптера можливі тактичні дії особового складу, максимальну швидкість та норми навантаження під час підйому повітряного судна.

«Мені, як викладачу цих занять, вкрай важливо було усвідомлення та розуміння курсантами усіх заходів безпеки при десантуванні, тому що це важливо під час виконання бойових завдань, а довести їх дії до автоматизму потрібно саме зараз», – розповів старший інструктор повітряно-десантної підготовки Олександр Посипайло.

Другою частиною заняття була практика. Тренувальне десантування за допомогою спеціального десантного каната, який закріплювався в розташуванні висотно-штурмового комплексу на висоті 12,5 метрів. В приміщенні, що імітувало десантне відділення гелікоптера МІ-8 курсанти виконали кожен по 30 спусків на землю з подальшим тренувальним виконанням тактичних маневрів.

«Цей вид безпарашутного десантування потребує від спецпризначенця дуже ретельної попередньої підготовки на землі, тому що техніка виконання, справність спорядження, такі деталі, як положення рук, ніг, голови – є дуже важливими. Також, важливим для курсантів є подолання психологічного бар’єра між ними та висотним спуском, між страхом та почуттям свого військового обов’язку», – додав інструктор.

За цей тренувальний день наші курсанти навчилися швидко, чітко та безпечно десантуватися за допомогою СДК на землю, в повній екіпіровці та зі зброєю, як по одному, так і в складі тактичної групи кількістю по 4 особи водночас, а також засвоїли та відпрацювали способи евакуації поранених за допомогою бортового обладнання гелікоптера МІ-8.

Підсумком тренування стало те, що всі курсанти отримали допуск до бойового застосування і використання десантного обладнання та спорядження.  

Відділення інформації та комунікації Міжнародного центру НГУ