НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Хмельницький

У військовій частині 3053 Західного ОТО НГУ відбувся День відкритих дверей, на який завітали вихованці  Хмельницького професійного ліцею електроніки.

До програми заходів увійшла демонстрація навичок службового собаки, першої домедичної допомоги постраждалим, виставка стрілецької зброї, екіпіровки та броньованої техніки.

Екскурсантів розділили на групи з яким проводились заняття на  тематичних локаціях. Під час екскурсії територією військової частини учням розповіли про побут військовослужбовців та особливості несення служби в лавах Національної гвардії України. 

 

Фахівці з тактичної медицини провели для школярів заняття з надання першої домедичної допомоги і кожен охочий зміг спробувати  за допомогою навчальних муляжів правильно тампонувати рани та використовувати джгут-турнікет при кровотечі.  

 

Інструктори розповіли про особливості патрулювання вулицями міста та продемонстрували зброю, спецзасоби  та екіпіровку, яка застосовується під час служби.

 

«Усе тут дуже цікаво, – ділиться враженнями 16-річний студент  ІІ курсу Дмитро. – Часто бачу чоловіків і навіть дівчат у гвардійській формі на вулицях нашого міста. Знаю, що вони виконують завдання з охорони громадського порядку, але лише сьогодні дізнався у чому конкретно полягає їхня служба, що вони при собі мають і  можуть застосовувати, як саме охороняють громадський порядок і які їхні повноваження. Дуже сподобалася також виставка зброї й техніки та робота кінологів. Хотілось би ще раз побувати тут, дізнатися ще більше про життя військовослужбовців Нацгвардії, специфіку їхньої служби у різних підрозділах».  

 

Юним гостям також була надана інформація щодо навчання в Академії Національної гвардії України та здобуття військової спеціальності.

Київ 

Напередодні відзначення Дня захисників та захисниць України гвардійці вишгородської бригади відчинили свої двері для учнів 3-го класу школи №291 Дарницького району міста Києва. Військові провели захопливу екскурсію територією військової частини. Молодь мала чудову можливість ознайомитися з порядком проходження військової служби за контрактом, історією частини, її минулим та сьогоденням.

На стройовому плацу бригади школярам продемонстрували сучасні зразки озброєння, техніки, а також засоби індивідуального захисту військовослужбовців. Діти отримали можливість на власні очі побачити справжню зброю, звичайно, незаряджену та під пильним наглядом інструкторів, одягнути бронежилет та каску, а також потриматися за кермо броньованих машин. Кінологи військової частини 3027 продемонстрували юним гостям подолання смуги перешкод та затримання умовного злочинця службовими собаками. Діти із захопленням спостерігали за вправною роботою кінологів. Окрім цього гості познайомились із побутом солдат, побачили як і де проживають гвардійці. У клубі військової частини військовий оркестр виступив для дітей із концертною програмою, а дітлахи гаслами та оплесками підтримували артистів.

Чернігів

Також знайомились з побутом та особливостями служби у лавах Національної гвардії України учні навчально-виховного комплексу “школи-ліцею” №16 під час екскурсії по території військової частини 3082 у Чернігові.

«На сьогодні неможливо уявити національно-патріотичне виховання молодого покоління без бачення військового побуту наших захисників з середини. Дітям дуже сподобалась екскурсія, а від виступу кінологів вони були просто у захваті. Висловлюємо вдячність гвардійцям за такий насичену та пізнавальну програму», – зазначила вчителька Ірина Мельник.

Після екскурсії, вже за традицією, учнів пригостили гарячим чаєм та солдатською кашею, приготованою на польовій кухні.

День відкритих дверей видався досить насиченим та захопливим. Головним свідченням цього були зацікавлені очі дітей та багато запитань до військовослужбовців про все, що вони тут побачили.

Золочів

До Навчального центру імені Василя Вишиваного завітали школярі Золочівщини, серед яких чимало дітей наших військовослужбовців.

Під час екскурсії діти ознайомилися зі зразками озброєння,бойовою технікою,яка використовується під час виконання завдань за призначенням, відточили свої навички в стрільбі у лазерному тиру та пізнали ази надання першої медичної допомоги.

«Діти – це майбутні захисники і захисниці нашої держави. Ми вдячні їх батькам та вчителям за цю любов до Батьківщини та бажання пізнавати військову справу», – розповів заступник начальника Навчального центру по роботі з особовим складом полковник Юрій Лісняк.

Також учні познайомилися із діяльністю кінологічного батальйону та хвостатими помічниками, які продемонстрували свої навики та вміння.

«Мені дуже сподобалося, хочу прийти сюди ще раз», – поділилася учениця однієї із шкіл Золочівщини Соломія Корман.

Село Старе, Київщина

На День відкритих дверей до Міжнародного центру Нацгвардії, що в селі Старе на Київщині, завітали вихованці підшефного Бориспільського професійного ліцею та учні Вороньківської ЗОШ.

У заході взяв також участь і очільник Бориспільської райдержадміністрації Руслан Дяченко, який прибув до Міжнародного центру на урочистості з нагоди Дня захисників та захисниць України.

У конференц- залі Центру юнаки та дівчата переглянули відеоролики про Національну гвардію України, а також про історію створення та розбудову Міжнародного центру.

За декілька годин гвардійці ознайомили учнівську молодь, викладачів навчальних закладів та гостей з інфраструктурою Центру, комунально-побутовими умовами проживання військовослужбовців, військовою технікою та стрілецькою зброєю.

Несподіванкою для дітей став смачний обід, приготовлений у польових умовах, а також цікаві заняття по командозгуртуванню на тренінговому містечку.

«Мені все дуже сподобалось. А особливо військова техніка, гарні нові будівлі, де проживають військовослужбовці та смачний обід. Я такого ще не куштувала. Наші хлопці, що хочуть піти служити на строкову службу дуже вражені побаченим», – розповіла ліцеїстка Наталія Полушкіна.

У день відкритих дверей Міжнародний центр також відвідав голова Бориспільської районної держадміністрації Руслан Дяченко.

Дніпро

Майбутні захисники і захисниці України Дніпровської загальноосвітньої середньої школи №133 із задоволенням фотографувалися  із зразками озброєння та броньованої гвардійської техніки, відвідали кімнату бойової слави Дніпровського полку охорони громадського порядку імені генерал-майора Олександра Радієвського та переглядали фільми про діяльність Національної гвардії України.  В завершення – на прохання школярів гвардійці продемонстрували майстер-клас із стройової підготовки, адже гості попросили навчити їх марширувати і шикуватися як справжні військові.

Кривий Ріг

Упродовж кількох годин школярі знайомилися із розпорядком дня частини, дивилися як живуть та чим займаються військовослужбовці та дізнавалися, які завдання вони виконують в рідному місті та в районі проведення операції Об’єднаних сил. Гвардійці військової частини 3011 Центрального оперативно-територіального об’єднання НГУ, в свою чергу, підготували для дітей програму із прийомами рукопашного бою, елементами тактичного навчання та показовими виступами кінологів зі службовими собаками.

За матеріалами з військових частин