НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Військова служба у лавах Національної гвардії України – справа почесна і престижна, але водночас нелегка. Відповідальне виконання обов’язків з охорони громадського порядку для бійців чергується з інтенсивною бойовою підготовкою. Однак гвардійці завжди можуть розраховувати на консультацію та висококваліфіковану допомогу психологів частини.

 

«З багатого переліку універсальних технік я віддаю перевагу EMDR-терапії, – розповідає старший лейтенант Віталій Тарасенко – Цей метод використовує стимулюючі рухи, які допомагають мозку перепрацювати травмуючий досвід і звільнити психіку від «заблокованих» спогадів. В залежності від запиту клієнта для усунення психосоматичних розладів використовую методику біосугестії, яка поєднує прийоми вербального та невербального навіювання для створення неглибокого трансу».

 

Інший корисний метод – піщана терапія. Руки самі починають просіювати пісок, будувати з нього тунелі, гори, палаци, створювати новий світ і розігрувати у ньому власні сюжети. Це допомагає візуалізувати душевний світ людини.

Все більшого поширення набуває використання метафоричних асоціативних карток. Вони можуть містити що завгодно – людей, пейзажі, абстракції. Ці зображення відгукуються в душі та допомагають «оживити» потрібні спогади. Роботу з картками активно використовує лейтенант Богдан Шкільнюк.

 

«Я радий, що ці методи справді допомагають нашим бійцям у стресових ситуаціях. Усвідомлюю, що моє призначення у житті – допомагати людям, і у лавах військової частини 3012 я повністю можу розкрити свій потенціал», – ділиться офіцер.

 

Влад Ногай