НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Робота з психотравмами військовослужбовців, психологічна підтримка бійців та їхніх родин – це лише частина того спектру проблем, який обговорили психологи та капелани угруповання НГУ у складі Об’єднаних сил під час одноденного інструктажу на базі 15-го полку Нацгвардії у Слов’янську.

 

 

Головне завдання таких інструктажів – знайомство та обмін досвідом психологів та капеланів, які працюватимуть на прифронтових територіях.

 

Такі інструктажі – регулярні. Спікери – психологи Головного управління НГУ. Учасники знайомляться з основними змінам в нормативно-правовій базі, діляться новинками психологічного інструментарію. Коли психологи та капелани працюють з військовими, то кожен має свою «місію» та виконує свою роль. Це наша спільна взаємодія, яку ми нарощуємо з 2017 року. Вона спрямована на надання допомоги, підтримки особовому складу, який перебував або перебуває зараз в екстремальних умовах і може мати кризові життєві ситуації. Загалом, сьогоднішні заняття пройшли позитивно, всі психологи зрозуміли поставлені перед ними завдання, кожен з них готовий до практичної роботи. Посил і мета завдання виконані, найближчим часом ми це підтвердимо в практичній роботі, – розповів начальник відділу психологічного забезпечення департаменту персоналу полковник Сергій Чижевський.

 

Психологи відзначають, що їхня робота у прифронтовому регіоні має свої особливості. Тут інша інтенсивність впливів на психіку та більш жорсткі умови. Потрібні інші інструменти роботи й інші поради для стресостійкості, оскільки військовослужбовці на ротації не можуть усунути основні стресогенні фактори.

 

На цих інструктажах я щоразу дізнаюся щось нове від спікерів з Головного управління НГУ та взаємодію з військовими психологами інших частин з усієї України. Також  хотілося б відмітити, що ми маємо мобільний центр психологічної підтримки, який підвищує нашу мобільність і створює більш ефективні умови роботи в районі проведення ООС, – поділилася начальник служби психологічного забезпечення військової частини 3035 майор Оксана Овсієнко.

 

Пресслужба угруповання НГУ ОС,

група інформації і комунікації військової частини 3035,

фото Богдана Кондратова