НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

З початком військової агресії російсько-окупаційних військ на сході України у 2014 році і дотепер визначені органи військового управління територіальних управлінь, військові частини та підрозділи Національної гвардії України виконують бойові (спеціальні) завдання у складі угруповання сил і засобів антитерористичної операції (з 30 квітня 2018 року – операції Об’єднаних сил) на території Донецької та Луганської областей. Боротьба за територіальну недоторканість не проходить без втрат…

За всі роки Національна гвардія втратила загиблими 230 воїнів, 914 нацгвардійців отримали поранення, а 13 –  є зниклими безвісти.

 

Прізвища загиблих навічно зараховано до списків військових частин, в яких вони проходили службу. А їхні імена  занесено до Книги пам’яті МВС України та викарбовано на пам’ятних плитах на Солом’янській площі в столиці.

І за будь-якої нагоди керівництво держави проявляє турботу та небайдужість до воїнів, які отримали поранення, та до родин, які тепер ніколи не зможуть побачити своїх рідних синів, сестер, братів, батьків, чоловіків чи дружин.

Спільне вшанування пам’яті захисників України з різних силових структур в Залі пам’яті Міністерства оборони у дні їхньої загибелі.

Для керівництва Національної гвардії вшанування пам’яті та підтримка родин загиблих чи поранених воїнів НГУ – один із першочергових напрямів роботи, на які потрібно зосередити увагу. Ніхто не забутий, а подвиги їхні мають ціну свободи України.

Найменування як символ вічності

На їхню честь називають вулиці, чемпіонати та військові частини, відкривають меморіальні дошки, пам’ятники та обеліски.

Це безсумнівне формування історії боротьби за право на свободу, це визнання найкращих рис воїна, їхнього внеску у незалежність та територіальну цілісність України.

У 2020 році на честь загиблих військовослужбовців названо дві вулиці, відкрито шість меморіальних дощок, чотири пам’ятники та обеліски, присвоєно ім’я гвардійців і трьом військовим частинам НГУ, створено чотири меморіали пам’яті.

 

А вісьмом військовослужбовцям в населених пунктах їх колишнього проживання надано звання «Почесний громадянин» (посмертно). 

За всі роки війни на їхню честь названо 65 вулиць та провулків, відкрито 207 меморіальних дощок, 46 воїнів отримали звання «Почесного громадянина», вісім загальноосвітніх шкіл, відкрито – дев’ять Алей пам’яті та три сквери, 35 меморіалів та 18 стел. 45 обелісків, бюстів, стінописів та пам’ятників по всій Україні  нагадують народу про боротьбу героїв за нашу свободу бути українцями. 

Нагорода – це визнання

За наказом командувача Національної гвардії України за зразкове виконання службового обов’язку, бездоганну сумлінну службу, відданість Військовій присязі та Українському народові в складних умовах загрози життю та здоров’ю, високу професійну майстерність за всі роки 208 військовослужбовців Національної гвардії України, які загинули під час виконання службових обов’язків, нагороджено нагрудним знаком «За доблесну службу» (посмертно).

Минулого року сержанту Сергію Михальчуку надано звання «Герой України» з привоєнням ордена «Золота зірка» (посмертно).

І відтепер у лавах небесних воїнів Національної гвардії,  які зробили значний внесок у захист кордонів держави, самовіддано виконували до останнього свій військовий та громадянський обов’язок, –  5 Героїв України.

На жаль, отримувати це визнання припадає рідним…

Завжди на зв'язку

З утратою близької людини миритися складно, але ще складніше, якщо ти усвідомлюєш, що смерть була невиправданою, безглуздою та неоціненою. Тому, аби родини загиблих завжди відчували турботу та підтримку, представники Національної гвардії з нагоди урочистостей чи знакових подій щоразу запрошують членів родин загиблих чи поранених.

Не забувають і про дітей, які отримують подарунки від керівництва відомства та гуманітарну допомогу, зібрану побратимами-гвардійцями чи волонтерами (українськими та з країн-партнерів).

Деякі з родин після втрати батька, сина, чоловіка, який служив у лавах Національної гвардії України, лишилися опори і потребують особливого догляду чи кваліфікованих порад. Чимала кількість родин перебуває у скрутному матеріальному становищі або прагне увіковічити історії свого рідного героя.

Для цього, за ініціативою Головного управління та членів сімей загиблих військовослужбовців, було створено Комітет сприяння соціальному захисту членів сімей військовослужбовців, які загинули під час проведення Антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та під час виконання службових обов’язків.

Комітет активно здійснює заходи, спрямовані на соціальний і правовий захист законних інтересів та соціальну реабілітацію членів родин військовослужбовців, які загинули (зникли безвісти), померли під час проведення АТО та ООС, захисту її громадян під час виконання інших завдань.

Також Комітет організовує роботу з оформлення та розповсюдження соціальних карток «Українці Разом» серед членів сімей військовослужбовців, які загинули під час виконання службових обов’язків.

 

Матеріал підготувала пресслужба НГУ