НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Вогнева підготовка – це одна з дисциплін, яка вимагає від військовослужбовців належних теоретичних знань та практичних навичок, відпрацьованих до автоматизму. З початком військової служби велика увага приділяється вивченню саме цієї дисципліни.

Протягом перших тижнів навчальних зборів майбутні курсанти вже ознайомилися з тактико-технічними характеристиками автомата Калашникова, з порядком його розбирання, збирання, склали заліки щодо заходів безпеки при поводженні зі зброєю.

Наразі на військовому стрільбищі з майбутніми першокурсниками проходять перші бойові стрільби. Хлопці та дівчата виконують першу та другу вправи початкових стрільб з 5,45-мм автомата Калашникова.

«Перші бойові стрільби – один з найвідповідальніших моментів в житті майбутніх курсантів. Звісно, хтось вже має навики володіння зі зброєю, але є і такі, хто вперше стріляє. В цілому курсанти показують  гарні результати. Але щоб навчитися досконало  володіти зброєю, має пройти хоча б півроку постійних тренувань», – зазначив керівник стрільби полковник Володимир Соколовський.

Ватро зазначити, що викладачі, які були старшими на навчальних місцях не лише контролювали хід проведення стрільб, а й надавали допомогу та рекомендації майбутнім першокурсникам щодо обрання правильної та безпечної стійки для стрільби та утримання зброї.

«Звісно, коли йшла на стрільбище, я була дещо схвильованою. В душі було передчуття чогось нового та досі невідомого. Однак, опинившись навпроти мішені, починаєш поводити себе цілком інакше. Тремтіння відступає, натомість з’являється відчуття відповідальності та повної зібраності», – розповідає майбутня першокурсниця Єлизавета Мельникова.

Вже наступного тижня на хлопців та дівчат чекає польовий вихід, який стане фінішною прямою первинної військово-професійної  підготовки майбутніх курсантів Академії Нацгвардії.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікацій НА НГУ