НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

В Академії Нацгвардії вже традиційно представники засобів масової інформації проводять майстер-класи для курсантів. Гвардійці обговорюють актуальні питання щодо розпізнавання фейків, аналізу особистого медіаполя та інформації ЗМІ, без якої, з одного боку – не обійтися, а з іншого – слід сприймати критично й перевіряти.

В останній день квітня спікером на занятті виступив директор з розвитку медіацентру «Накипело», журналіст Віктор Пічугін.

Протягом тренінгу курсантам була запропонована інтерактивна гра «Розпізнай фейк та прокоментуй технологію його створення». Гвардійці на практиці розібрали чотири конкретні приклади. Два приклади стосувалися пандемії коронавірусної хвороби й дезінформації навколо неї. Інші – стосовно російської агресії на сході нашої країни й дезінформації, яка спрямована проти України.

«Ми сьогодні поговорили з курсантами про дезінформацію та маніпуляцію, про те, як фейки впливають на наше реальне життя, і як можна їх перевірити та знешкодити. Для майбутніх офіцерів така тема важлива ще й тому, що військовослужбовець повинен критично осмислювати все, що відбувається навколо. Адже війна відбувається не тільки там, де застосовують автомат, вона має й інформаційну складову. А інформаційна зброя іноді вражає сильніше ніж бойова, – вважає Віктор Пічугін.

Представник ЗМІ також відмітив, що у гвардійців вже достатньо високий рівень критичного осмислення інформації, і всі вони вже досить гарні фактчекери.

Крім того, на прикладі відеороликів курсанти розглядали, на що треба звертати увагу або що може натякнути на те, що ролик фейковий.

«Сьогодні ми вивчили, як не дати маніпулювати собою у насиченому інформаційному просторі. Навчився сприймати інформацію більш критично. Вважаю, що участь представників ЗМІ на заняттях важливі, тому що журналісти наводять свіжі кейси прикладів, які є актуальними сьогодні. І це важливо для нас, ми розуміємо, як це може впливати на реальне життя», – ділиться враженнями курсант гуманітарного факультету Владислав Рімша.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікацій НА НГУ