НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Найважливішим елементом у підготовці справжнього фахівця, безперечно, є велика кількість практичних занять. Так, в Академії у сучасному навчально-тренувальному комплексі наразі функціонує 6 комплексних динамічних тренажерів для практичної підготовки майбутніх офіцерів.

Саме тому з курсантами факультету логістики пройшло практичне заняття на тренажері БТР-4Е.

Навчав майбутніх офіцерів доцент кафедри автобронетанкової техніки Ігор Буликов.

Упродовж 6 годин гвардійці вчилися прийомам початку руху, перемиканню передач, зміні напрямку руху, усім видам гальмування, основам техніки подолання природних і штучних перешкод.

«Сьогодні курсанти довели до автоматизму всі практичні вправи роботи на тренажері. Завдяки мультимедійним екранам та звуковому супроводженню курсанти відчували себе у зоні реальних подій. Крім того, шуми техніки, ландшафт – все це психологічно загартовує свідомість майбутніх офіцерів. Хочу запевнити, що всі без винятку курсанти, сівши в бронетранспортер після цих занять, не мають жодних труднощів з його водіння», – зазначив доцент кафедри автобронетанкової техніки Ігор Буликов.

Зазначимо, що унікальний тренажер БТР-4Е нічим не відрізняється від справжньої бойової машини. У кабіні тренажера курсанти почуваються немов у справжньому бронетранспортері.

Як завести двигун, щоб почати рух, як включити систему управління вогнем і як працювати з нею – усе це викладач детально і розповів на практиці майбутнім офіцерам. Спочатку навчання на тренажері проходило без динаміки, по елементам, потім вже вмикалася динамічна платформа, де вони відпрацьовували рельєфи місцевості.

Зазвичай, курсанти в комплексі навчаються як водінню, так і веденню вогню.

Віртуальний бойовий простір вимагає від курсантів блискавично приймати правильні тактичні рішення. Вони заздалегідь планують та злагоджують свої дії залежно від того, на якій місцевості, в який час доби і проти якого супротивника доведеться воювати.

До того ж, викладач на своєму робочому місці бачить дії екіпажу. На електронній карті фіксуються та відображаються усі переміщення.

Усі без винятку курсанти, сівши в бронетранспортер після цих занять, не мають жодних труднощів з його водіння.

«Поле бою нагадує комп’ютерну гру, але головною особливістю є віртуальний світ, у якому ми відпрацьовуємо навики командира, оператора або водія, а також вчимося діяти у складі екіпажу. Діємо хоча і у змодельованій, але бойовій ситуації на місцевості і з супротивником, який не пробачає помилок і зволікань.», – розповідає курсант факультету логістики Владислав Дмитрієв.

Загалом за рік навчання курсанти здобувають 36 годин практичного досвіду на тренажері бронетранспортера.

 

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікацій НА НГУ