НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

1 червня 8-й полк оперативного призначення ім. Івана Богуна Національної гвардії України святкував 27-у річницю створення. Але цьогоріч святкування дещо змінилось, окрім нагородження та концертної програми, напередодні були організовані змагання з кросфіту, футболу та волейболу серед особового складу частини, а також день відкритих дверей для школярів Вінницької школи №26 та Подільського науково-технічного ліцею.

Учні мали можливість ознайомитися з військовою технікою та озброєнням нового зразку, дізнатися як надавати домедичну допомогу, які є види вибухонебезпечних предметів та постріляти з пневматичної гвинтівки.

Десятикласник Назарій Соколюк, каже, у майбутньому хоче стати військовим логістом та навчатися у Національній академії Нацгвардії. Тому на таких екскурсіях не вперше.

«Цікаво те, що дають можливість побачити озброєння та забезпечення Національної гвардії. Дізнався багато чого нового для себе. Сподобалось  стріляти з пневматичної зброї», — розповідає Назарій Соколюк.

В будинку культури міста Калинівки відбулися урочистості, де були нагороджені кращі військовослужбовці частини та організована концертна програма. Привітати гвардійців завітали представники органів місцевого самоврядування міста Калинівки, Вінниці та Хмільника.

Захід розпочався із вшанування воїнів калинівського полку, які віддали свої життя в боях за незалежність України на Сході нашої держави.

«Я пишаюсь тим, що очолюю цей бойовий підрозділ, адже тут служать справжні патріоти, професіонали своєї справи, які своєю напруженою службою та працею завжди забезпечують виконання поставлених завдань. З перших днів і до теперішнього часу калинівські гвардійці активно беруть участь у бойових діях, що відбуваються на Сході нашої країни. Глибоко впевнений, що й надалі будемо з честю примножувати бойову славу та традиції незламних захисників Батьківщини, зразково виконувати свій конституційний та військовий обов’язок. Від імені командування та мене особисто вітаємо військовослужбовців частини, ветеранів та членів їх родин з 27-ою річницею. Бажаємо вам родинного благополуччя, щастя, життєвого оптимізму, добробуту та злагоди. Слава Україні!», – звернувся до гвардійців командир військової частини 3028 полковник Богдан Вакулко.

За роки існування військової частини, військовослужбовцями зроблений вагомий внесок щодо забезпечення правопорядку, як на Вінниччині, так і по всій Україні. З перших днів і до теперішнього часу калинівські гвардійці активно беруть участь у бойових діях, що відбуваються на Сході нашої країни. У 2014 році звільнили Харківську обласну Державну адміністрацію від проросійськи налаштованих активістів. Близько 100 осіб нагороджені державними нагородами. Однак не обійшлось і без втрат.

В боях з російським окупантом загинуло п’ять наших побратимів:

– прапорщик Долінський Віктор Григорович;

– прапорщик Ліпський Віктор Володимирович;

– прапорщик Білошкурський Валентин Васильович;

– старшина Мушта Максим Олександрович;

– старший лейтенант Лабань Роман Олегович.

Вони являються зразком служіння і виконання військового обов’язку. Честь та слава їм!

Микола Коваль