НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Військовослужбовці 8-го полку імені Івана Богуна Національної гвардії України, які повернулися із району проведення операції Об’єднаних сил, впродовж 10-ти днів проходять психологічну реабілітацію у клінічному санаторії «Авангард», що дислокується в Немирові, Вінницької області.

Кожний день у нацгвардійців розписаний по хвилинах. Гідромасажі, фізіотерапія, лікувальні басейни, соляні кімнати. Але головним з напрямків реабілітації є робота психолога, адже війна на Сході України відкладає свій відбиток не тільки на фізичному здоров’ї, але й на психічному.

Галина Бондаренко лікарка-психотерапевт вже понад 25 років. Вона — цивільний психотерапевт, допомагає учасникам російсько – української війни. Каже, вчить їх долати стреси, вивільняти негативні емоції.

Нацгвардієць Андрій Швець,який у серпні цього року повернувся із зони бойових дій каже, що такі психотерапевтичні сеанси допомагають розвантажитися та вивільнити весь негатив, який накопичився.

«Дуже добре, що нам, як учасникам бойових дій, дають можливість оздоровлюватись та відновлюватись, адже не завжди ти можеш позбутися негативних спогадів. І коли ти приходиш до психолога на сеанс, спілкуєшся з ним, слухаєш музику для релаксації, одразу відчуваєш  полегшення», – розповідає Андрій.

Як каже старший офіцер відділення психологічного забезпечення в/ч 3028 Олександр Федорук, – головною метою психологічної реабілітації є здолання психологічних проблем та покращення соціальної адаптації у мирному житті.

Тому таке відновлення, дуже важливе для тих, хто повертається зі сходу.

«Для нас, як для психологів військової частини, основною метою психологічної реабілітації являється збереження й відновлення фізичного та психічного стану кожного військовослужбовця. Тому ми тісно співпрацюємо з управлінням соціального захисту населення Хмільницької районної ради й надалі плануємо направляти наших бійців на реабілітацію. Так, цьогоріч вже відновились 26 нацгвардійців», – доповнює Олександр.

 Наслідки війни впливають не тільки на психофізичне здоров’я військовослужбовців, але і на їх психологічну врівноваженість, світогляд, стабільність ціннісних орієнтацій та ін. Тому у Національній гвардії програми психологічної реабілітації систематизовані і запроваджені на офіційному рівні. Тепер їх проходження є обов’язковим для військовослужбовців.

Микола Коваль