НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Спеціальні збори з кулеметниками військових частин Східного оперативно-територіального об’єднання та військової частини 2276 тривають на базі стрільбища 5-ї Слобожанської бригади поблизу селища Васищеве.

Актуальний досвід бойових дій говорить: кулеметник та кулеметний розрахунок – надзвичайно важливі одиниці стрілецьких підрозділів. Під час вогневого контакту – їх робота, фактично, не дозволяє підняти противнику голови. Тому це для ворога – бажана ціль. Водночас, кулеметником має бути один з найбільш підготовлених та витривалих бійців, адже вага його зброї та боєкомплекту суттєво важча, ніж у звичайного стрільця. І це дуже дається взнаки під час піших маршів. Ведення вогню з кулемета теж має свої особливості. Кулеметник повинен дбати про ще більш надійніший контроль зброї під час ведення стрільби, адже, наприклад, 7,62 мм кулемет Калашникова має не лише довший ствол, але й дещо сильнішу віддачу. Зауважимо, що й відстані до цілі під час навчальних стрільб у цієї категорії стрільців удвічі більші за звичайні.

«Я прийшов до батальйону «Донбас» у 2018 році, зараз на посаді старшого кулеметника. У нас у підрозділі цей напрямок добре розвивається, як і снайпінг, бо є суттєва допомога інструкторів і відповідна матеріальна база. Аби досягти впевнених результатів при стрільбі з кулемета, потрібен час, бажання, і, головне, – постійна робота над помилками. Вони будуть завжди, бо доводиться працювати у різних умовах, але наша задача – звести їх до мінімуму», – міркує військовослужбовець БСП «Донбас» військової частини 3035 Юрій.

Якісно підготувати строковців – наш майбутній військовий резерв та бажаних кандидатів на контрактну службу – основна мета таких зборів. Тому тут більша частина службового часу витрачається не на наряди, а саме на бойову та спеціальну підготовку, відбувається концентрована передача досвіду від інструктора до кулеметника-строковця.

«Мій результат – 46 влучень з 50 пострілів. Стріляю вчетверте. Цілився «у ноги» мішені. Влучив. На таких зборах вперше», – розповів боєць 3-ї бригади оперативного призначення Андрій Бонюк.

Його товариш Роман Горбань також добре відстрілявся та отримав схвальні відгуки інструкторів, видно було, що йому процес стрільби дуже подобається:

«48 влучень з 50. Я на таких зборах теж вперше, але вже два місяці, як служу кулеметником. Дуже допомогли нещодавні стрільби поблизу Башкірівки із залученням техніки, ми займали позиції та вели вогонь з окопів. З кожними стрільбами я бачу, як мій кулемет стає все більш слухняним», – ділиться Роман.

Багато уваги на цих зборах приділили тактичній медицині та інженерній підготовці. Зокрема бійців ділили на групи, де одні маскуються, інші намагаються їх відшукати. При цьому кожна ситуація детально розбиралася інструктором.

«Найголовніше – це змістити свій силует. Прикрити виражені частини тіла – руки, обличчя, щоб їх не було видно. Також видати може взуття і очі. Краще маскуватися та ховатися у таких місцях, куди не хочеться лізти. Проте, не можна забувати і про позицію відходу, інакше дуже легко потрапити у пастку», – розповів військовослужбовець окремого сумського батальйону Тимур Шахмірзаєв.

Того дня гвардійців також вчили корисним нюансам при створенні, охороні та обороні патрульної бази. Ці навички дозволяють створити умови для вогневого контролю зайнятої території, виконання певного спектру розвідувальних, спостережних функцій, а також більш-менш безпечно перепочити бійцям під час пішого маршу в умовах лісостепу.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління НГУ