НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Національній гвардії України є велика кількість професіоналів-психологів, які своєю працею допомагають бійцям проходити через різні складні життєві ситуації. Основна мета їх роботи – це пошук ресурсу та розкриття потенціалу військовослужбовця, аби в подальшому він мав можливість відкрити себе та адаптуватися до нового середовища.

Як зауважив офіцер відділення психологічного забезпечення Навчального центру старший лейтенант Михайло Ципруш: « Психологічне здоров’я воїна вимагає такої ж пильної уваги, як і його фізична підготовка».

Саме тому в цій публікації ми розповімо про виклики, які стоять перед психологами Національної гвардії України.

Старший лейтенант Ципруш Михайло розповів, що робота військового психолога – це один із базових напрямків роботи з особовим складом, який постійно вдосконалюється та модернізується. Михайло завершив навчання у 2019 році і за ці два роки вже здобув певний досвід, яким готовий поділитися з нами.

«Ми працюємо як з постійним складом, так і з курсантами, які прибувають на навчання. Особлива увага приділяється бійцям, які лише недавно одягнули однострій та вливаються у військове середовище. Адже розуміємо, що зміна зони комфорту, суттєво впливає на психологічний стан людини і наша робота полягає у тому, щоб забезпечити поетапне введення молодого воїна у стрій», – зазначив Ципруш Михайло.

З розмови із військовим психологом ми також дізналися, що він скеровує свої зусилля як на індивідуальний супровід бійця, що включає у себе: соціально-психологічні, психолого-педагогічні способи та методи допомоги, так і в цілому, на колективне згуртування, що сприяє успішній взаємодії підрозділу, зазвичай це практичні заняття на тренінговому містечку.

А професійно-психологічний відбір кандидатів на військову службу за контрактом, психологічне консультування бійців, експрес-діагностика військовослужбовців, які готуються до несення служби зі зброєю – це ключові напрямки роботи офіцера психолога під час повсякденної діяльності у Навчальному центрі .

«Маючи на своєму озброєнні прилад біологічно-зворотнього зв’язку «Біофідбек», який допомагає бійцям подолати свої переживання, а нам зрозуміти як саме ми можемо їм допомогти, враховуючи індивідуальні особливості кожного із них. Так ми можемо краще зрозуміти військовослужбовця та його переживання»,- зауважив начальник відділення психологічного забезпечення Навчального центру підполковник Віктор Барабаш.

З початку збройної агресії Росії на території України потреба у військових психологах значно зросла в декілька раз. Адже від якісної роботи психолога, підбору людей до виконання завдань (бойових чи спеціальних) залежить рівень боєздатності підрозділу та успіх виконання завдання, а інколи рахунок йде і на життя…

Група інформації і комунікації НЦ НГУ